Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna
27 października 2020 godz. 19:00

Leon Wyczółkowski (1852 Huta Miastkowska - 1936 Warszawa)
Rybak naprawiający sieci z Teki Ukraińskiej, 1912
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
124

Estymacja: 5 000 - 7 000 zł

litografia/papier, 32,5 x 43,2 cm
sygnowana ołówkiem p.d.: 'LWycz'
ID: 87695
  • kolekcja Włodzimierza Kaweckiego, Kraków
  • kolekcja prywatna, Kraków
  • Leon Wyczółkowski. Prace na papierze z kolekcji Włodzimierza Kaweckiego, Galeria Dyląg, Kraków, czerwiec-lipiec 2018, s. 15 (il.)
  • Leon Wyczółkowski. Nad Wisłą i Bałtykiem", Gdańsk 2006, s. 85 (il.)
  • Maria Grońska, Grafika w książce, tece i albumie. Polskie wydawnictwa artystyczne i bibliofilskie z lat 1899-1945, Wrocław-Warszawa-Kraków 1994, nr kat. 623
  • Danuta Muszanka, Litografia Leona Wyczółkowskiego, Wrocław-Kraków 1958, s.35-36
  • Galeria Dyląg, Kraków, czerwiec-lipiec 2018