Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)
7 maja 2019 godz. 19:00

Bruno Schulz (1892 Drohobycz - 1942 Drohobycz)
Ekslibris Maksymiliana Goldsteina "Ex lirbis eroticis", 1920
Cena wylicytowana: 15 000 zł
111

Cena wylicytowana: 15 000 zł

heliograwiura/papier, 13 x 9,3 cm (zadruk)
sygnowany i datowany na płycie, u dołu: 'Bruno Schulz 18.3.1920'
rzadko spotykana odbitka kompletna, z wyciskiem płyty i w doskonałym stanie
wymiary arkusza: 20,6 x 14 cm
opisany ołówkiem na odwrociu, u dołu arkusza: 'Maksymilian Golstein [sic]'
tylne krawędzie oklejone taśmą typu gęsia skórka
ID: 68506
  • kolekcja prywatna, Małopolska
  • Bruno Schulz, Księga obrazów, zebrał, opracował, komentarzami opatrzył Jerzy Ficowski, Gdańsk 2012, s. 269 (il., opisana jako offset)
  • Słownik schulzowski, hasło Ekslibrisy, aut. Maria Kitowska-Łysiak, Gdańsk 2006, wyd. II, s. 99 (il.)
  • Bruno Schulz 1892-1942. Katalog-Pamiętnik Wystawy Bruno Schulz. Ad Memoriam w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, red. Wojciech Chmurzyński, Warszawa 1995, s. 229, poz. 123 (il), nr kat. 451
  • Jerzy Ficowski, Okolice sklepów cynamonowych, Kraków Wrocław 1986, s. 27-8
  • Jerzy Ficowski, Ekslibrisy Brunona Schulza, Łódź 1982, s. nlb.
  • Karol Dresdener, Maksymilian Goldstein, Kultura i sztuka ludu żydowskiego na ziemiach polskich. Zbiory Maksymiliana Goldsteina, Lwów 1935, s. 107