Edward Dwurnik - Impresje
Od 18 lipca 2016 do 5 sierpnia 2016

Cena: 28 000 zł

Cena: 28 000 zł

olej/płótno, 146 x 97 cm
sygnowany i datowany l.d.: '1992 | E. DWURNIK'
opisany na odwrociu: 'NIECH ZYJE WOJNA | 37 | XIX | 1778 | E.DWURNIK | 1992'
ID: 41590
  • Dwurnik. Spis prac malarskich, [red.] Pola Dwurnik, Warszawa, Zachęta 2001, wydane jako dodatek do katalogu wystawy „Edward Dwurnik. Malarstwo. Próba retrospektywy”, 8.09-7.10.2001, Cykl XIX, poz. 37, nr 1778
„Właśnie skończyłem nowy cykl zatytułowany NIECH ŻYJE WOJNA! Są to głowy w hełmach, czapkach wojskowych, całe ich mnóstwo, a wszystko umieszczone na błękitnym tle. Obrazy te mówią o walce. Mają być zachętą, akceptacją wojen wyzwoleńczych prowadzonych przez małe państwa. Uważam, że im więcej takich wojen wybuchnie, tym lepszy będzie tego skutek dla świata”. Edward Dwurnik, „Polityka” nr 13, 28.03.92