Dominik i jego najbliżsi

Termin wystawy:
Miejsce wystawy:
Godziny otwarcia:
Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Sprawdź PDF
„Dominik i jego najbliżsi” to przegląd dzieł wybitnego malarza i grafika, artysty, którego świetnie określa cytat: „Styl Tadeusza Dominika pozostaje jednym z najbardziej charakterystycznych zjawisk w polskim malarstwie współczesnym. Jego malarstwo łączy w sobie tradycje polskiego koloryzmu z abstrakcją liryczną”. Na wystawie zobaczymy prace Tadeusza Dominika, ale też te stworzone w kręgu rodzinnym przez: Irenę Dominik, Tomasza Dominika, Olgę Wolniak, Jakuba Dominika, Editę Vlaović oraz Rafała Dominika, syna Tomasza i Olgi. Tadeusz Dominik (1928-2014) był malarzem i grafikiem, zajmował się też tkaniną artystyczną, ceramiką, a także grafiką komputerową. W latach 1946-51 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom uzyskał w 1953 roku w pracowni prof. Jana Cybisa. W 1951 roku rozpoczął pracę pedagogiczną na stołecznej uczelni i przeszedł przez wszystkie stopnie kariery akademickiej, od asystenta do profesora zwyczajnego (1988). Dwukrotnie był dziekanem Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP. Był laureatem m.in. nagrody im. Jana Cybisa (1973) i stypendystą Ford Foundation (1962). Jego prace znajdują w zbiorach w Muzeach Narodowych: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Szczecinie, a także w Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Stedelijk Museum w Amsterdamie, Galerii Albertina w Wiedniu czy Museo de Bellas Artes w Caracas.
Sprawdź PDF

Lista obiektów (57)

Tadeusz Dominik
"Autoportret", 1977 r.
akryl/płótno, 90 x 63 cm (w świetle oprawy)
Cena: 45 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż I", 1984 r.
olej/płótno, 48 x 80 cm (w świetle oprawy)
Cena: 38 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż XXIII", 1976 r.
akryl/płótno, 60 x 92 cm
Cena: 36 000 zł
Tadeusz Dominik
"Łąki", 1974 r.
akryl/płótno, 90 x 110 cm (w świetle oprawy)
Cena: 40 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż", 1973 r.
olej/płótno, 65 x 77 cm (w świetle oprawy)
Cena: 38 000 zł
Tadeusz Dominik
"Kwitnące drzewa IV", 1970 r.
akryl/płótno, 79 x 109 cm (w świetle oprawy)
Cena: 40 000 zł
Tadeusz Dominik
"Łąka", lata 70. XX w.
akryl/płótno, 56 x 71 cm (w świetle oprawy)
Cena: 42 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż", 1995 r.
olej/płótno, 81 x 100 cm (w świetle oprawy)
Cena: 36 000 zł
Tadeusz Dominik
"Cuzco", 1998 r.
Cena: 38 000 zł
Tadeusz Dominik
"Alaska", 1998 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm (w świetle oprawy)
Cena: 36 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż", 2003 r.
Cena: 36 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż", 2007 r.
Cena: 36 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż", 2010 r.
olej/płótno, 65 x 92 cm (w świetle oprawy)
Cena: 29 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż", 2010 r.
Cena: 29 000 zł
Tadeusz Dominik
"Pejzaż mazowiecki", 2009 r.
olej/płótno, 110 x 130 cm (w świetle oprawy)
Cena: 40 000 zł
Tadeusz Dominik
"Cztery pory roku", 2006 r.
olej/płótno, 110 x 130 cm
Cena: 40 000 zł
Tadeusz Dominik
"Różowa pustynia", 2008 r.
olej/płótno, 90 x 90 cm (w świetle oprawy)
Cena: 34 000 zł
Tadeusz Dominik
"Czerwona pustynia", 2008 r.
Cena: 34 000 zł
Tadeusz Dominik
"Morza", zestaw 4 obrazów, 2008 r.
olej/płótno, 100 x 100 cm (wymiary każdej pracy)
Cena: 160 000 zł
Tadeusz Dominik
"4 pory roku - wiosna", 2009 r.
Cena: 34 000 zł
Tadeusz Dominik
"Krainy Polski", zestaw 6 obrazów, 2013 r.
olej/płótno, 90 x 110 cm (wymiary każdej pracy)
Cena: 180 000 zł
Tadeusz Dominik
"Zima", 2008 r.
olej/płótno, 110 x 110 cm
Cena: 40 000 zł
Tadeusz Dominik
"Róża", 2013 r.
olej/płótno, 100 x 100 cm (w świetle oprawy)
Cena: 39 000 zł
Tomasz Dominik
"Kodeks Wyszehradzki", 2017 r.
litografia barwna/papier, 100 x 70 cm (arkusz)
Cena: 1 800 zł
Tomasz Dominik
"Bulla", 2016 r.
litografia barwna/papier, 100 x 70 cm
Cena: 1 800 zł