Design. Sztuka wnętrza (wyniki)
16 kwietnia 2019 godz. 19:00

Stefania Dretler-Flin, Zygmunt Flin
Patera dekoracyjna, lata 60. XX w.
Cena wylicytowana: 3 200 zł

Cena wylicytowana: 3 200 zł

ceramika szkliwiona, 4,5 x 42,5 x 30 cm
sygnowany na spodzie w masie: 'FLIN'
ID: 67508
„Stefania i Zygmunt Flinowie wykonywali zarówno ceramikę dekoracyjną i użytkową, na przykład wazony, talerze, świeczniki (...) jak i ceramiczne formy przestrzenne, rzeźby i płaskorzeźby, często o znacznych rozmiarach. Ich prace charakteryzowały się: bogactwem form i pięknem linii, zestawieniem form płaskich i przestrzennych, kontrastowaniem powierzchni matowych, chropowatych z gładkimi i lśniącymi, wykorzystaniem kolorystycznego i bogactwa szkliw zaciekowych doskonale dobranych do form dekorowanych naczyń”. - BOŻENA KOSTUCH