Design. Sztuka wnętrza (wyniki)
16 kwietnia 2019, godz. 19:00

Forma dekoracyjna W rytmie słońca
1978
Huta Szkła Gospodarczego "Sudety" w Szczytnej Śląskiej, Ireneusz Kiziński
Cena wylicytowana: 6 000 zł
92
1978

Cena wylicytowana: 6 000 zł

szkło sodowe, barwione w masie, wolnoformowane, 35 x 26 x 20 cm
sygnowany przy podstawie, monogram wiązany: 'IK'
ID: 69303
Chociaż był autodydaktykiem (ukończył wrocławską Akademię Wychowania Fizycznego), Ireneusz Kiziński szkłem artystycznym zajmował się przez ponad trzy dekady. W tym okresie jego twórczość przeszła olbrzymią metamorfozę: od wczesnych prac o charakterze użytkowym (wazony, misy, patery) i rzeźbiarskim (te były często dość prymitywne), przez cykle rzeźb ze szkła bezbarwnego z lat 80. XX wieku, po skomplikowane instalacje łączące różne techniki (między innymi formy „Kumaki”, „Ryszard” czy „Beata” z lat 90. XX wieku). W przypadku najwcześniejszych realizacji Kizińskiego widać, że uległ „magii szkła” wpadając w pułapkę tej materii: skupił się na jej dwóch najbardziej oczywistych cechach: transparentności oraz kolorowi. Dopiero w późniejszym okresie zaczął traktować szkło jako materiał rzeźbiarski, w którym od formy istotniejszy jest przekaz. Jednak właśnie te wczesne realizacje na rynku galeryjnym nie pojawiają się zbyt często (w przeciwieństwie do prac z późniejszego okresu), co zwiększa ich wartość kolekcjonerską.

Dodaj obiekt

Niemcy, wytwórnia Rosenthal
Figura - Księżniczka i żabka, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Figurka - Tańcząca para, pocz. XX w.
Rosja, wytwórnia Łomonosowa
Siedząca baletnica, ok. poł. XX w.
Wazon, pocz. XX w.
Śląsk (?)
Puzderko z nakrywą, koniec XIX w.
Berlin, wytwórnia F. A. Schumanna
Paterka, ok. 1835 - 1869
Cena wylicytowana: 300 zł
Berlin, SPM
Koszyczek, 2 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 260 zł
Miśnia, Teichert
Talerz, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 250 zł
Niemcy, wytwórnia Rosenthal
Patera, ok. 1938 - 52
Meissen, wytwórnia Teicherta
Półmisek, pocz. XX w.
Niemcy, wytwórnia Hutschenreuter
Świecznik, poł. XX w.
Miśnia
Półmisek, 1 poł. X X w.
Niemcy, Wallendorf
Patera, poł. XX w.
Tiefenfurt
Talerz dekoracyjny, 1 poł. XX w.
Miśnia
Patera, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 1 350 zł
wytwórnia Nordad Schaller
Mlecznik, 1 poł. XX w.
Niemcy, wytwórnia Rosenthal
Kpl. talerzyków, 1 poł. XX w.
Sorau
Kpl. do herbaty, 1 poł. XX w.
Frankenthal
Talerz dekoracyjny, k. XVIII w.
Rehau, Jacob Hertel
Sosjerka, ok. 1922 r.
Wałbrzych - Altwasser, C. Tielsch
Dzban, ok. 1875 - ok. 1935
Niemcy, Illmenau
Wazon, 1 poł. XX w.
TPM Parowa
Paterka, koniec XIX w.
Miśnia
Wazon, XIX/XX w.
Japonia
Serwis do herbaty, XX w.
Patera na owoce, XX w.
Walendorf
Paterka, XX w.
Kopenhaga
Paterka z żabką, poł. XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
Niemcy, Rosenthal
Para śniadaniówek, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 280 zł
Anglia, Wedgwood
Wazon typu 'Etruria'
Czechy, wytwórnia Pirkenhamer
Serwis obiadowy, 1 poł. XX w.
Niemcy, Tettau
Serwis do kawy, 1 poł. XX w.
Miśnia
Para popielniczek, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 500 zł
Berlin KPM
Półmisek, 1851 - 1869
Berlin KPM
Serwis do herbaty, 1851 - 1869
Cena wylicytowana: 3 000 zł
Patera w kształcie łabędzia, poł. XX w.
Anglia
Dwie papużki, XX w.
Rosja, Korniłow
6 talerzyków deserowych, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 300 zł
Bawaria
Sikorki na gałązce, 2 poł. XX w.
Wazon sześcioboczny, XX w.
Butla z korkiem, pocz. XX w.
Niemcy
Półmisek, XX w.
Anglia, Crown Dueal
Śniadaniówka, XX w.
44
Anglia, Arden Burleigh
Śniadaniówka, XX w.
Cena wylicytowana: 100 zł
Niemcy
Wazka na podstawie, poł. XX w.
Cena wylicytowana: 300 zł
Unterweisbach
Figurka pudla, 2 poł. XX w.
47
Ćmielów
Klęcząca dziewczyna, połowa XX w.
48
Ćmielów
Akt siedzącej, 2 poł. XX w.
49
Niemcy, Villeroy&Bosch
Serwis obiadowy, poł. XX w.
Cena wylicytowana: 4 500 zł
50
Wazon, pocz. XX w.
51
Kpl 6 kieliszków, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
52
Paterka, pocz. XX w.
53
Czechy
Naczynie na lód, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 400 zł
54
Kpl. 2 karafki i 12 kieliszków, 2 poł. XIX
Cena wylicytowana: 1 000 zł
55
Wazonik w stylu art. deco 1 poł. XX w.
56
Francja, Baccarat
Wazon, XX w.
57
Bohemia
Para szklanic w typie biedermeier, XX w.
58
Wazon, XX w.
59
Puchar, XX w.
60
Kpl do likieru, XX w.
61
Murano, Wenecja
Kpl do likieru, XX w.
62
Rosenthal
Serwis do kawy, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 450 zł
63
Anglia
Kabaret czteroczęściowy, XX w.
64
Warszawa, Bracia Henneberg
Dzbanek i cukiernica, 1 połowa XX w.
65
Karafka z korkiem, po 1888 r.
Cena wylicytowana: 550 zł
66
Anglia
4 pucharki, XX w.
67
Dzbanek do herbaty, XX w.
68
Koszyk, XX w.
69
Puszka na herbatę, 1 poł. XX w.
70
Pojemnik na grzanki, XX w.
Cena wylicytowana: 80 zł
71
Warszawa, firma Fraget
Koszyk, XX w.
72
Rosja
3 widelczyki do śledzi, XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
73
Warszawa, Fraget
Kabaret do przypraw, pocz. XX w.
74
Salvador Dali
Talerz 'Easter Christ', 1972 r.
75
Warszawa, Fraget
12 koziołków do sztućców, pocz. XX w.
76
Widelczyk, XIX/XX w.
77
Dzbanek do napojów, XX w.
78
Łopatka, XX w.
79
Serwis do kawy, XX w.
80
Szczypce do ciast, XX w.
81
Popielniczka, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
82
Austria
Cukiernica, XX w.
83
Niemcy, Kayserzinn
Półmisek, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 600 zł
84
Koszyczek - paterka, XX w.
85
Niemcy
Podstawka pod butelkę, XX w.
86
Paterka, XX w.
87
Szwecja
Para lichtarzy, 1 poł. XX w.
88
Niemcy
Miseczka, XX w.
89
Para lichtarzy, XX w.
90
Widelec do ryb, XX w.
91
Tacka, poł. XX w.
92
Warszawa, złotnik Klimaszewski
Chochelka, ok. 1850 r.
Cena wylicytowana: 200 zł
93
Anglia
Kpl 6 miseczek, XX w.
94
Niemcy
Paterka, XX w.
95
Żardiniera secesyjna, 1 połowa XX w.
96
Lichtarz, XX w.
97
Kpl. 6 łyżeczek, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
98
Niemcy
Lichtarz, po 1888 r.
99
Szufelka i szczotka do okruszków, XX w.
100
Warszawa, firma Fraget
Koszyczek, k. XIX w.
101
4 łyżeczki, XX w.
Cena wylicytowana: 300 zł
102
Naczynie z podgrzewaczem, XX w.
103
Lichtarz w stylu klasycystycznym, 2 poł. XIX w.
104
Norwegia
Kielich, ok. 1943 r.
105
Para kubków, 1 poł. XX w.
106
Świecznik, 1 poł. XX w.
107
Warszawa, Bracia Henneberg
Koszyczek, pocz. XX w.
108
Dzbanek do kawy, lata 20. XX w.
109
Wazon w stylu secesyjnym, pocz. XX w.
110
Mlecznik, XX w.
111
Para lichtarzy, 2 poł. XIX w.
112
Niemcy
Świecznik, po 1888 r.
113
Kaganek, 1 poł. XX w.
114
Popielniczka, XX w.
115
Szufelka i miotełka, 1 poł. XX w.
116
Dzbanek, mlecznik, cukiernica, XX w.
117
Cukiernica i mlecznik, XX w.
Cena wylicytowana: 50 zł
118
Lichtarz, XIX w.
119
Francja
4 kieliszki, koniec XIX w.
120
Anglia
Wizytownik z łańcuszkiem, 1906 r.
121
Anglia
Portfelik, 1918 r.
122
Torebka balowa, okres międzywojenny
123
Bransoletka, XX w.
124
Wisior, XX w.
125
Pierścionek, XX w.
126
Pierścionek, XX w.
127
Pierścionek, XX w.
128
Pierścionek, XX w.
129
Warszawa, Fraget
Kpl sztućców, okres międzywojenny
130
Zestaw 5 łyżeczek do soli, XX w.
131
Warszawa, Bracia Henneberg
Kpl sztućców, 1 poł. XX w.
132
Szafa, 2 poł. XIX w.
133
Serwantka, poł. XIX w.
134
Fotel eklektyczny, XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
135
Salonik eklektyczny, XIX/XX w.
136
Serwantka, XIX/XX w.
137
Łóżko, 2 poł. XIX w.
138
139
Para foteli, 1 poł. XX w.
140
Stolik narożny, XX w.
141
Stół eklektyczny, XIX/XX w.
142
Sekretera z szufladkami, XX w.
144
Kpl. 6 krzeseł, poł. XX w.
145
Kpl kanapa i 2 fotele, XX w.
146
Fotel, 1 poł. XX w.
147
Komoda, XIX/XX w.
148
Anglia
Krzesło, 2 poł. XIX w.
149
Kanapa w stylu Ludwika Filipa, 1 poł. XX w.
150
Lustro, XIX w.
151
Stół - klapak, XIX/XX w.
152
Komoda, XX w.
153
Komódka, XX w.
154
Komódka, XX w.
155
Stoliczek z szufladką, pocz. XX w.
156
Stół klapak, XX w.
157
Para krzeseł, 1 poł. XX w.
158
Kanapa w stylu angielskim, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 1 500 zł
159
Para foteli w stylu angielskim, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 1 500 zł
160
Taboret, 1 poł. XX w.
161
Fotel, poł. XX w.
162
Stolik, XX w.
Cena wylicytowana: 600 zł
163
Para foteli, poł. XX w.
164
Krzesło, 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 200 zł
165
Para krzeseł, XIX/XX w.
166
Barek, ok. poł. XX w.
167
Stolik art. deco, lata 30 - te XX w.
168
Stół w stylu eklektycznym, XIX/XX w.
169
Toaletka art. deco, lata 30 - te XX w.
171
Stół owalny, XIX/XX w.
172
Kpl 6 krzeseł, 1 poł. XX w.
173
Gondolka, lata 30 - XX w.
174
Barek dwupoziomowy, 1 poł. XX w.
175
Para krzeseł, XX w.
176
Kanapa, XIX/XX w.
177
Fotel w stylu Ludwika Filipa, XX w.
178
Szafka wisząca, XX w.
179
Kanapa w stylu Ludwika Fillipa, XIX/XX w.
180
Biurko z nadstawką, 2 poł. XIX w.
181
Komoda z pulpitem do pisania, 2 poł. XIX w.
182
Stolik art. deco, lata 20 - te XX w.
183
Para krzeseł, poł. XX w.
184
Para krzeseł, 1 poł. XX w.
185
Para krzeseł, poł. XX w.
186
Kołowrotek, 2 poł. XIX w.
Cena wylicytowana: 400 zł
187
Kpl 3 krzeseł, 1 poł. XX w.
188
Stół okrągły, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 2 000 zł
189
Żyrandol kryształowy, XX w.
190
Lampa naftowa, 1 poł. XX w.
191
Lampa naftowa, początek XX w.
192
Kpl. toaletowy, 1 poł. XX w.
193
Paris - Iris
Lornetka teatralna, pocz. XX w.
194
Paris - Iris
Lornetka teatralna
195
Warszawa, wytwórnia Norblin
Popielniczka z figurką myśliwego, XIX/XX w.
196
Pojemnik na wykałaczki, XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
197
Konsolka, XIX w.
198
Zasłona do kominka, XX w.
Cena wylicytowana: 1 400 zł
199
Aparat fotograficzny, 1 poł. XX w.
200
Skrzynka z okuciem, XVIII w.
201
Niemcy
Budzik, lata 30 XX w.
202
Niemcy, Junghans
Zegar wiszący, XIX/XX w.
203
Budzik, 1 poł. XX w.
204
Minerwa, Septfontaines
Garnitur kominkowy, XX w.
205
Garnitur kominkowy, XX w.
206
Japonia
Figurka netsuke, XX w.
207
Japonia
Figurka, XX w.
208
Japonia
Figurka netsuke, XX w.
209
Japonia
Figurka netsuke, XX w.
210
Chusta śląska, XIX/XX w.
211
Japonia
Plakieta, XIX/XX w.
212
Suszka z tulipanem, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 320 zł
213
Kałamarz, XX w.
214
Kałamarz, XX w.
Cena wylicytowana: 300 zł
215
Kpl na biurko art. deco, 1 poł. XX w.
216
Kpl na biurko w stylu art. deco, 1 poł. XX w
217
Zestaw na biurko, k. XIX w.
218
Butla z korkiem, XIX/XX w.
219
Karafka i 6 kieliszków, XX w.
220
Flakonik do perfum, 1 poł. XX w.
Cena wylicytowana: 180 zł
221
Muchołapka, pocz. XX w.
Cena wylicytowana: 150 zł
222
Karafka w stylu art. deco, lata 30 - te XX w.
223
Chiny
Tabakierka z korkiem, XX w.
Cena wylicytowana: 500 zł
224
Leon Wyczółkowski
Kwitnące jabłonie w Gościeradzu, 1933 r.
Cena wylicytowana: 2 500 zł
225
"Targ", 1958 r.
226
Wiktor Podoski
Kobiety na plaży
227
Jan Gumowski
Domy na ul. Szerokiej w Lublinie
228
Jan Gumowski
Chata, 1907 r.
229
Henryk Hayden
Pejzaż z łodziami, 1948 r.
230
"Czwórki", 1956 r.
231
Jan Stanisławski
Sad ukraiński
232
Jan Stanisławski
Villa d'Este
233
Włodzimierz Błocki
Kościół św. Marka w Krakowie, 1911 r.
234
Kazimierz Sichulski
Kościół oo. Pijarów
235
Teodor Grott
Wnętrze kościoła Mariackiego, 1911 r.
236
Janusz Maria Brzeski
Głowa Żyda, 1930 r.
237
Janusz Maria Brzeski
Anioł stróż, 1929 r.
238
Janusz Maria Brzeski
Cmentarz, 1929 r.
239
Janusz Maria Brzeski
"La bourdelle", 1929 r.
240
Leopold Lewicki
Strajk
241
Leopold Lewicki
U kowala
242
Leopold Lewicki
W gościnie
243
Leopold Lewicki
Protest
244
Stefan Mrożewski
Para tancerzy
245
Roman Opałka
"Adam i Ewa", 1968 r.
Cena wylicytowana: 3 600 zł
246
Roman Opałka
"333", 1969 r.
Cena wylicytowana: 3 600 zł
247
Roman Opałka
"Ziemia", 1969 r.
Cena wylicytowana: 3 700 zł
248
Stanisław Dawski
Portret kobiety, 1953 r.
Cena wylicytowana: 300 zł
249
"Night Romantic", 1990 r.
250
"New Romantic", 1989 r.
251
Zuzanna, 1972 r.
252
Henryk Opałka
"Skok Faridy", 1985 r.
253
"Domy i dzieci" z cyklu "Radom"
254
"Przystań", 1961 r.
255
"Wieża"
256
Marian Puchalski
"Most Gdański", 1961 r.
Cena wylicytowana: 180 zł
257
Henryk Opałka
"Alegoria", 1995 r.
258
"Nad wodą", 1959 r.
259
Jeźdźcy, 1960 r.
260
Kitagawa Utamaro
Kobieta i mężczyzna
261
Japonia
Ryba, XIX/XX w.
Cena wylicytowana: 450 zł
262
Japonia
Kogut i kura, XIX/XX w.
263
Japonia
Samuraj
Cena wylicytowana: 450 zł
264
Japonia
Samuraj z parasolką, XIX/XX w.
265
Japonia
Scena erotyczna
Cena wylicytowana: 1 200 zł
266
Karykatura "Przed kolejkę kobiet"
267
Scenka rodzajowa - karykatura
268
Karykatura "Domino"
269
Karykatura - "Mężczyźni w togach rzymskich"
270
Widok cerkwi
Cena wylicytowana: 250 zł
271
Ściana płaczu
272
Widok miasta Albany
273
Jan Bułhak
Nowogródek
274
"Pejzaż", 1970 r.
275
Wieża bernardynów - Warszawa
276
"Warszawski Barbakan", 1960 r.
277
Marian Puchalski
"Ogród Saski", 1966 r.
278
Scena z "Jak wam się podoba" W. Szekspira
279
280
281
Ex libris Kardynała Stefana Wyszyńskiego
282
"Malbork"
283
"Pływacy", 1960 r.
284
Johan Lithen
Widok Krakowa
285
Johan Lithen
Oblężenie Narwy
286
Johan Lithen
Zamek w Kokenhusen (Inflanty)
Cena wylicytowana: 650 zł
287
Johan Lithen
Widok Rygi
Cena wylicytowana: 700 zł
288
Szkoła jazdy konnej, I
289
Szkoła jazdy konnej, II
290
Autor nierozpoznany
Widok ogrodów królewskich w Madrycie
291
Autor nierozpoznany
Widok Madrytu, XVIII w.
292
Autor nierozpoznany
5 widoków miast
293
Namaszczenie króla Salomona
Cena wylicytowana: 120 zł
294
Józef rozdający prezenty braciom
Cena wylicytowana: 400 zł
295
Epizod z 3 Księgi Królewskiej
296
Wilki atakujące sanie
297
Pejzaż zimowy ze strumykiem, 1930 r.
298
Widok miejski
299
Martwa natura z wazą, 1927 r.
300
"Wieczorna rozmowa", 1991 r.
301
Autor nierozpoznany
Biegnące jelenie
302
Las, 1927 r.
303
Autor nierozpoznany
Pejzaż alpejski
304
Martwa natura z arbuzem, 1918 r.
305
Stanisław Studencki
Ułan prowadzący konie, 1939 r.
306
Smolnica
307
Autor nierozpoznany
Las
308
Martwa natura z kielichem, 1893 r.
309
Martwa natura, 1893 r.
310
Autor nierozpoznany
Polne kwiaty w wazonie
Cena wylicytowana: 200 zł
311
Martwa natura, 1937 r.
312
Błażej Iwanowski
Kwiaty w wazonie
313
Martwa natura z filiżanką
314
Autor nierozpoznany
Żołnierz na koniu, 1844 r.
315
Stanisław Korzeniewski
Bernardyn
316
Góral na hali, 1926 r.
317
Leon Wróblewski
Potyczka, 1923 r.
318
Portret konny
319
Rybacy na morzu
320
Wiosenne igraszki, 1923 r.
321
Adam Batycki
Kapliczka wśród łubinów, 1959 r.
322
Dziwny ogród, 1929 r.
323
Mężczyzna z latarnią w tle
324
"Niespełnione marzenia", 1974 r.
325
Gra w szachy, 1960 r.
326
Juliusz Studnicki
Młyn
327
Juliusz Studnicki
Jeźdźcy
328
Juliusz Studnicki
Czarodziej
329
Dżungla
Cena wylicytowana: 350 zł
330
Postacie w deszczu
331
Zielnik, 2003 r.
332
Portret kobiety w chuście
333
Autor nierozpoznany
Portret mężczyzny w binoklach, 1902 r.
334
Macierzyństwo
335
Autor nierozpoznany
Chłopczyk wąchający różyczkę
336
Zofia Stryjeńska
Kurpianka
337
Portret kobiety
338
Scena erotyczna
339
Otto Axer
Czterej Żydzi, 1974 r.
340
Otto Axer
Przechadzka, 1973 r.

Twoje wybrane obiekty

Rodzaj wydruku