Classic Blue (wyniki)
28 maja 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 1 800 zł

Cena wylicytowana: 1 800 zł

linoryt/papier , 57 x 41 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'R. Gieryszewski 98 linoryt [nieczytelny] E.A. Znak A'
ID: 82071
„Grafiki Ryszarda Gieryszewskiego należą niewątpliwie do kategorii osobistej i bezpośredniej wypowiedzi, aniżeli do gatunku skomplikowanych konceptualnych ćwiczeń z formy. To nie linie i figury budują ich przekaz, lecz emocje i odczucia artysty, dla których Ryszard Gieryszewski potrafi odnaleźć uniwersalną i jednocześnie zindywidualizowaną formę”.

MARTA ANNA RACZEK-KARCZ