Aukcja Prac na Papierze (wyniki)
18 kwietnia 2013 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 5 000 zł

Cena wylicytowana: 5 000 zł

akwarela/karton, 98 x 63 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Augustynowicz 1915.'   W latach 1883 - 86 studiował w SSP w Krakowie u F. Szynalewskiego, J. Matejki i W. Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w 1888 roku w pracowni Stefana Hollósy'ego w Monachium. Odbył wiele podróży artystycznych do Włoch i na Węgry. Mieszkał we Lwowie, Zakopanem i Poznaniu. Należał m.in. do warszawskiego Towarzystwa Zachęty oraz ZAP. W 1896 roku, na Międzynarodowej Wystawie w Berlinie, otrzymał złoty medal. Tematem jego prac były najczęściej pejzaże, portrety, sceny rodzajowe i kwiaty. Obrazy artysty znajdują się m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, Krakowie i Muzeum im. L. Wyczółkowskiego. Estymacja: 6 000 - 9 000