Aukcja Prac na Papierze (wyniki)
21 lutego 2013 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 17 000 zł

Cena wylicytowana: 17 000 zł

akwarela/papier, 31 x 49 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l. d.: 'Jul Fałat 906 Zkpne'   W latach 1869 - 71 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza i L. Dembowskiego. Naukę kontynuował w akademii monachijskiej u A. Strähubera i J. L. Raaba. Po studiach wiele podróżował - odwiedził Paryż, Rzym, Hiszpanię, a w 1885 r. odbył podróż dookoła świata. W latach 1886 - 1895 pracował w Berlinie jako nadworny malarz cesarza Wilhelma II. Po powrocie do kraju był dyrektorem w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (1895 - 1910), a w latach 1905 - 09 rektorem tej uczelni. Został nagrodzony złotym medalem berlińskiej i monachijskiej akademii. Jego obrazy przedstawiają pejzaże, sceny rodzajowe, krajobrazy zimowe, portrety i przede wszystkim sceny z polowań, których niejednokrotnie był uczestnikiem.
Estymacja: 20 000 - 30 000