Aukcja Prac na Papierze (wyniki)
18 września 2014 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 800 zł
50

Cena wylicytowana: 800 zł

tusz/papier, 16 x 11 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: 'W.S'  Malarz i grafik. Studiował na uniwersytecie w Wilnie od 1817 r. m. in. u J. Rustema, 1823-20 w akademii w Petersburgu, 1831-36 medycynęw Wilnie. Malował obrazy o tematyce antycznej, historycznej, rodzajowej, religijnej, pejzaże i portrety. Największe uznanie mają jego rysunki/ scenki rodzajowe, typy ludowe i drzeworyty.Był prekursorem nowoczesnego polskiego drzeworytu.  estymacja: 1 500 - 2 500