Aukcja Nowej Sztuki (wyniki)
29 października 2015, godz. 19:00

Bartek Buczek (ur. 1987, Czechowice Dziedzice)
"Czarny charakter XII", 2015 r.
Cena wylicytowana: 5 500 zł

Cena wylicytowana: 5 500 zł

olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'BUCZEK | 2015'
ID: 36144
Seria "Czarnych charakterów" składa się z trzynastu monochromatycznych obrazów, powstałych w latach 2012-15. W przypadku tej serii główną inspiracją było dla artysty kino gatunkowe, które rządzi się swoimi prawami, a wraz z nim charakterystyczni dla niego bohaterowie i antybohaterowie. Filmowy czarny charakter z reguły pojawia się, aby uzasadnić obecność pozytywnego bohatera, a następnie, będąc pokonanym, ustępuje miejsca kolejnemu złoczyńcy. Taki fabularny konstrukt wymusza szkicowe traktowanie postaci łotra, powstają więc szkice rysowane grubą wyrazistą kreską, która okazuje się dziwnie atrakcyjna. Atrakcyjna jest także ciemna strona ludzkiej natury. Jako twórcę, artystę interesuje człowiek, a precyzyjnie - on sam. Postaci czarnych charakterów służą umożliwieniu przyjrzenia się, pod właściwym kątem, w możliwie skupiony sposób, sobie. Na obrazie "Czarny charakter XII" widoczny jest "Sygnet Złego". Zdobiący, ale też służący do wybijania szyb samochodowych. Ambiwalencja ta znajduje odniesienie w przedstawieniu delikatnej pofałdowanej skóry na krótko ogolonej głowie, która niesie też konotacje przemocowe powiązane z potencjałem siły fizycznej.

Dodaj obiekt

Tomasz Baran
Bez tytułu, 2008 r.
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Bartosz Kokosiński
Bez tytułu, 2011 r.
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Joanna Rajkowska
"Born in Berlin - Swim 01", 2015 r.
Cena wylicytowana: 1 800 zł
Norman Leto
"Portret kuzyna chowającego się za rośliną", 2008 r.
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Wilhelm Sasnal
'Kompozycja ze stolikiem", 1995 r.
* Cena wylicytowana: 50 000 zł
Kacper Kowalski
"Side Effects / Summer / Composition #08, #28" ed. 1/7 + 2 AP, 2013/2015 r.
Estymacja: 20 000 - 30 000 zł
Karol Radziszewski
'Vova, Kijów", ed. 1/5 + 2 AP, 2006 r.
Estymacja: 2 000 - 3 000 zł
Alicja Żebrowska
"Rebis-Versum", z cyklu "Onone - Świat Po Świecie", 1998 r.
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Krawczyk Wojciech i Kubiak Lidia
Z cyklu "Gednerqueer", Ł., 2008 r.
Cena wylicytowana: 4 500 zł
Rafał Bujnowski
"Okno", 2001 r.
Cena wylicytowana: 50 000 zł
Marcin Maciejowski
'Pieśń profana", 2012 r.
Cena wylicytowana: 75 000 zł
Marcin Maciejowski
"Andrzej nie pozwala Alicji wykonywać żadnych męskich prac domowych", 2001 r.
Estymacja: 85 000 - 120 000 zł
Grzegorz Drozd
'Podanie", 2007 r.
Cena wylicytowana: 6 000 zł
Robert Schaberl
"ZF Bright Red Golden Green", 10-11 2007 r.
* Cena wylicytowana: 14 000 zł
Mikołaj Moskal
Bez tytułu, 2012 r.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
Agnieszka Brzeżańska
Bez tytułu, 2008 r.
Cena wylicytowana: 4 000 zł
Tymek Borowski
Bez tytułu, 2010 r.
Cena wylicytowana: 13 000 zł
Ivo Nikić
"Wilku WDZ", 2012-13 r.
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Gossia Zielaskowska
"At last", 2015 r.
Cena wylicytowana: 3 000 zł
Aleksandra Chaberek
Żuk, 1996 r.
Estymacja: 3 000 - 6 000 zł
Łukasz Surowiec
Robert Jarvik, 2010 r.
Cena wylicytowana: 5 000 zł
Sławomir Toman
"Trinity", 2004 r.
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Małgorzata Kosiec
"X", 2013 r.
* Cena wylicytowana: 3 800 zł
Laura Pawela
"Art Work", ed.1/2, 2005 r.
Cena wylicytowana: 1 600 zł
Zbigniew Libera
"Chaos", 1993 r.
Cena wylicytowana: 9 000 zł
Bartek Materka
"Na plaży"
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Kinga Nowak
'Komunia św.", 2004 r.
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Dawid Misiorny
"What we saw from the cheap seats", 2013 r.
Estymacja: 5 000 - 7 000 zł
Oleg Kulik
"Zwierzęca kamasutra", 2000
Estymacja: 16 000 - 22 000 zł
Wojciech Ćwiertniewicz
Bez tytułu, 1989 r.
Cena wylicytowana: 7 500 zł
Mariola Przyjemska
'Fauna i Flora", 1989 r.
Estymacja: 15 000 - 25 000 zł
Zbigniew Rogalski
Koń (seria kalendarzowa), 2000 r.
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Michał Chudzicki
'Duży kurczak", 2012 r.
Cena wylicytowana: 4 500 zł
Tomasz Mazur
'Oto ja", 2004 r.
* Cena wylicytowana: 3 200 zł
Peter Fuss
'This means peace", 2008 r.
Cena wylicytowana: 3 200 zł
Alex Urban
'Medalion", 2011 r.
* Cena wylicytowana: 1 800 zł
Piotr Łakomy
Bez tytułu, 2007-08 r.
Cena wylicytowana: 2 000 zł
Kamil Kuskowski
"Górnik Zabrze", 2004 r.
* Cena wylicytowana: 5 000 zł
Róża Litwa
Bez tytułu, 2011 r.
* Cena wylicytowana: 1 500 zł
Przemysław Matecki
Bez tytułu, 2007 r.
Estymacja: 5 000 - 8 000 zł
Jakub Julian Ziółkowski
Bez tytułu, 2007 r.
* Cena wylicytowana: 8 000 zł
44
Zofia Nierodzińska
"Loża Masońska nr 5", praca dwustronna, 2010 r.
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Bartek Buczek
Cena wylicytowana: 5 500 zł
Agnieszka Polska
"Kalendarz", ed. 1/5, 2008 r.
Cena wylicytowana: 6 500 zł
47
Paweł Matyszewski
'Wirus", 2012-13 r.
Cena wylicytowana: 12 000 zł
48
Piotr C. Kowalski
"Drzewo w skokach", 1989 r.
Estymacja: 6 000 - 9 000 zł
49
Arobal
Głowa, 1995 r.
* Cena wylicytowana: 3 500 zł
50
Andrzej Cisowski
"Hi-Tech & Modern Art", 2001 r.
Estymacja: 6 000 - 12 000 zł
51
Maciej Sieńczyk
Zestaw 5 rysunków
* Cena wylicytowana: 1 800 zł
52
Paweł Śliwiński
Bez tytułu, 2007 r.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
53
Tomasz Kowalski
Bez tytułu, 2006 r.
Cena wylicytowana: 2 600 zł
55
Julita Malinowska
"The flow", 2013 r.
* Cena wylicytowana: 4 200 zł
56
Marta Antoniak
"Owady/Plastikowe gardło", 2015 r.
Cena wylicytowana: 1 800 zł
58
Marcin Łuczkowski
'Poczęcie", 2011 r.
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
59
Sławek Czajkowski / Zbiok
"Twisted life", 2008 r.
Cena wylicytowana: 1 600 zł
60
Seweryn Charyton (Chlebiński)
"SX-70 0613430227 Pałac", 2014 r.
Estymacja: 2 000 - 4 000 zł
61
Maurycy Gomulicki
"Toxic Juliet", ed. 1/5 + 2AP, 2011 r.
Cena wylicytowana: 10 000 zł
63
Paweł Dunal
Bez tytułu, 2007 r.
* Cena wylicytowana: 3 200 zł
64
Rafał Bujnowski
Bombka, ed. 13/16, 2008 r.
Cena wylicytowana: 1 200 zł
75
Michał Szuszkiewicz
Bez tytułu, 2009-10 r.
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
75
Marcin Piotrowski
Bez tytułu, 2001 r.
Cena: 2 400 zł
77
Zuzanna Piętkowska
Bez tytułu, 2013 r.
Cena: 3 600 zł
99
Przemysław Matecki
Bez tytułu, 2006 r.
Estymacja: 20 000 - 26 000 zł

Twoje wybrane obiekty

Rodzaj wydruku