Aukcja Dzieł Sztuki z Kolekcji Fundacji Signum

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem aukcyjnym:
Zobacz PDF
Aukcja Dzieł Sztuki z Kolekcji Fundacji Signum to pierwsza w Polsce aukcja poświęcona jednej kolekcji dzieł sztuki.
Dochód z licytacji przeznaczony został na cele statutowe Fundacji.
W katalogu zaprezentowane zostały między innymi dzieła: Jacka Malczewskiego, Henryka Haydena, Meli Muter, Henryka Epsteina, Zygmunta Menkesa, Tymona Niesiołowskiego, Alfreda Aberdama, Jana Tarasina, Stanisława Fijałkowskiego, Zbigniewa Dłubaka, Aleksandra Kobzdeja, Stanisława Rodzińskiego i wielu innych wybitnych artystów XIX i XX wieku.
Zobacz PDF

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (76)

Henryk Hayden
"Martwa natura kubistyczna", 1921 r.
olej/płótno, 65 x 92 cm
Cena wylicytowana: 330 000 zł
Mela Muter
Macierzyństwo, ok. 1920 r.
olej/płótno, 84 x 73 cm
Cena wylicytowana: 230 000 zł
Mela Muter
"Akt kubistyczny", ok. 1912 r.
olej/płótno, 88 x 115 cm
Cena wylicytowana: 190 000 zł
62
Jan Tarasin
"Próba animacji", 1983 - 1986 r.
olej/płótno, 110 x 130 cm
Cena wylicytowana: 105 000 zł
Jacek Malczewski
Portret Witolda Hausnera, 1911 r.
olej/płyta, 66 x 53,5 cm
Cena wylicytowana: 95 000 zł
Jankiel Adler
Martwa natura z homarami, ok. 1930 r.
olej/sklejka, 63,5 x 83,5 cm
Cena wylicytowana: 68 000 zł
Henryk Epstein
Martwa natura z rybami
olej/płótno, 60 x 80 cm
Cena wylicytowana: 48 000 zł
70
Stanisław Fijałkowski
Kubistyczny akt, ok. 1948 r.
olej/płótno, ur. 1922 r., Zdołbunów na Wołyniu
Cena wylicytowana: 46 000 zł
Szymon Mondzain
Stara Bretonka, 1925 r.
olej/płótno, 73 x 60 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
55
Henryk Stażewski
"Relief nr 12", 1973 r.
technika własna/płyta, 60 x 60 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
49
Zbigniew Dłubak
"Antropolity - 11", 1964 r.
olej/płyta pilśniowa, 85 x 61 cm
Cena wylicytowana: 36 000 zł
Zygmunt Józef Menkes
Kwiaty w błękitnym wazonie
olej/płótno, 81 x 65 cm
Cena wylicytowana: 35 000 zł
Henryk Hayden
Kwiaty w wazonie
olej/płótno, 36 x 46 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 32 000 zł
Henryk Epstein
Dziewczęta w parku
olej/tektura, 40 x 50 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł
67
Jerzy Nowosielski
Dwa akty przy oknie, 1987 r.
olej/płótno, naklejone na deskę, 27,5 x 23 cm
Cena wylicytowana: 27 000 zł
Zygmunt Landau
Śpiąca
olej/płótno, 50 x 65 cm
Cena wylicytowana: 26 000 zł
Natan SPIEGIEL (SZPIGEL, SZPIEGEL)
Kazimierz w Krakowie
akwarela/papier, 47,5 x 62 cm (w świetle passe - partout)
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Alfred Aberdam
Autoportret
olej/płótno, 81,5 x 61,5 cm
Cena wylicytowana: 22 000 zł
Henryk Hayden
Akt leżący, 1930 r.
olej/płótno, 37 x 46 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
57
Maria Jarema
"Głowy", 1954 r.
monotypia/papier, 42 x 29,5 cm
Cena wylicytowana: 20 000 zł
Wlastimil Hofman
Zamyślenie
olej/tektura, 25 x 35 cm
Cena wylicytowana: 18 000 zł
48
Jacques Chapiro
"El Greco"
olej/płótno, 41 x 81 cm
Cena wylicytowana: 18 000 zł
Wojciech Weiss
Pejzaż, ok. 1920 - 30
olej/płótno, naklejone na tekturę, 39 x 51,5 cm
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Alfred Aberdam
Kwiaty
olej/płótno, 66 x 45,5 cm
Cena wylicytowana: 14 000 zł
Wacław Taranczewski
Martwa natura z owocami, 1932 r.
olej/płótno, 66 x 96 cm
Cena wylicytowana: 14 000 zł
Piotr Potworowski
Pejzaż, ok. 1960 r.
olej, gwasz/papier, 27 x 35,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Janina KRAUPE
Martwa natura z owocami, 1946 r.
olej/płótno, 43 x 52,5 cm
Cena wylicytowana: 10 000 zł
Hanna Rudzka Cybisowa
"Krościenko niebieskie", przed 1971 r.
olej/płótno, 52 x 73,5 cm
Cena wylicytowana: 9 000 zł