Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)
9 października 2008 godz. 19:00

Józef Pankiewicz (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)
Pejzaż południowy z domem (Domek wśród winnic - Sanary), 1924 r
Cena wylicytowana: 145 000 zł

Cena wylicytowana: 145 000 zł

olej/płótno, dublowane, 52 x 61 cm
sygnowany l. d.:' Pankiewicz'na odwrocie, na krośnie, nalepka: ‘MUZEUM NARODOWE W POZNANIU | Pracownia Konserwacji Malarstwa | i Rzeźby’ oraz pieczęć: ‘WKZ 38 | PRZEDMIOT NIE PODLEGA ZAKAZOWI WYWOZU ZA GRANICĘ’; Bibliografia: Wystawa Józefa Pankiewicza, Salon Czesława Garlińskiego, Warszawa 1924, nr 14, s. 14; Tygodnik Ilustrowany, 1924 półrocze II, nr 48, s. 779, repr.; Wystawa Józefa Pankiewicz , Poznań 1933, nr 37 (?); Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe, Warszawa 1992, s. 48, repr. jako Krajobraz; Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina, malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum Historyczne, Stary Ratusz, Wrocław 1998, poz. i repr. s. 46 (wystawa powtórzona w Łodzi); Józef Pankiewicz życie i dzieło, Artyście w 140. rocznicę urodzin, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa  2006, s. 173, poz. 319 repr.