Artoutlet. Sztuka Współczesna (wyniki)
2 lipca 2020 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 38 000 zł

Cena wylicytowana: 38 000 zł

olej/płótno, 114 x 70 cm
sygnowany i datowany p.d.: '2000 | E. Dwurnik'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W-WA XI - 252 | 2649 WISŁA | E. DWURNIK | 2000'
ID: 85934
  • dar bezpośrednio od artysty
„Pomysł na serię panoram miast narodził się jeszcze na studiach na Akademii. Sporo chodziłem wtedy do biblioteki, żeby poznać historię miasta, które potem malowałem. Pamiętam, że po pierwszej wizycie w Bazylei i namalowaniu jej panoramy byłem tak dobrze obyty z historią tego miasta, że następnym razem mogłem już służyć za przewodnika i nawet oprowadzałem turystów”. Edward Dwurnik