Artoutlet. Sztuka Współczesna (wyniki)
2 lipca 2020 godz. 19:00

Wanda Gołkowska (1925 - 2013 )
"Ręce precz od Korei", lata 50. XX w.
Estymacja: 13 000 - 20 000 zł

Estymacja: 13 000 - 20 000 zł

olej/płótno, 160 x 220 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'GOŁKOWSKA WANDA | "RĘCE PRECZ OD KOREI" | WROCŁAW R. IV'
ID: 86324
  • zakup bezpośrednio od artystki
„Po studiach narastał protest wobec narzucanej tendencji socrealizmu (...). Zrezygnowanie ze zdobytych pozycji, gwałtowna zmiana na rzecz innego języka plastycznego, stała się moją formą protestu – intuicyjną obawą przed tworzeniem własnego stereotypu”. Wanda Gołkowska