Artoutlet. Sztuka Współczesna (wyniki)
2 lipca 2020 godz. 19:00

Estymacja: 28 000 - 45 000 zł

Estymacja: 28 000 - 45 000 zł

olej/płótno, 54,5 x 66 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'T. CIECIERSKI | 2005'
ID: 83645
„Obrazy Tomasza Ciecierskiego są na tle polskiego malarstwa wyjątkowe. Nie odwołują się bowiem do martyrologii, nie podkreślają dramatycznej historii miejsca, w którym powstały. Nie stanowią realistycznego, a tym bardziej dekoracyjnego odtworzenia otoczenia, nie są rodzajowymi scenami podanymi w lekkich lub ciężkich barwach. Nie dają się też w prosty sposób zaklasyfikować jako abstrakcyjne. Od początku malarstwo to, niezależnie od faktu czy tematem obrazów byty szkicowo potraktowane biegnące sylwetki ludzi, czy też symboliczny pejzaż, wypełnione było przekonaniem o swej suwerenności, poczuciem lekkości, umiłowaniem otwartej przestrzeni oraz ogromną kulturą i znajomością tradycji”. Joanna Kiliszek