Art Outlet. Sztuka Współczesna (wyniki)
20 października 2020 godz. 19:00

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

Estymacja: 20 000 - 30 000 zł

akryl/płótno, 70 x 70 cm
sygnowany p.d. 'Dominik'
opisany na odwrociu na blejtramie: 'PEJZARZ "Poziomka"'
ID: 74219
  • kolekcja prywatna, Warszawa
„Abstrakcja klasyczna, powiedzmy Mondriana czy Malewicza, jest zawsze płaska. A ja nie umiałbym namalować płaskiego obrazu. Może to, co teraz powiem, jest śmieszne, ale uważam, że jest to chyba znowu genetyczne związanie z naturą, która nigdy, od dziecka, nie była dla mnie płaska. Była ona raczej pulsującym obrazem...”. — TADEUSZ DOMINIK