Art Outlet. Sztuka Dawna (wyniki)
30 czerwca 2020 godz. 19:00

Leon Kowalski (1870 Kijów - 1937 Kraków)
"Kwiaciarka", około przed/lub 1926
Estymacja: 4 500 - 6 000 zł
47

Estymacja: 4 500 - 6 000 zł

olej/sklejka, 33 x 47,7 cm
sygnowany p.d.: 'LKowalski'
opisany na odwrociu p.d.: 'L. Kowalski | "Kwiaciarka"
na odwrociu u dołu nalepka aukcji Domu Artystów w Krakowie: 'Aukcje Artystyczne Związku Polskich Artystów Plastyków | w Krakowie, plac Św. Ducha 1 (>>Dom Artystów<<) | L. 253, data przyjęcia 28/II 1926| Kowalski "Kwiaciarka" | autor'
ID: 84343
  • Aukcja Artystyczna Związku Polskich Artystów Plastyków, Kraków, 1926, nr 253
Związek Artystów Plastyków został zarejestrowany w marcu 1911 roku w Krakowie. Siedzibą związku był budynek przy Placu św. Ducha 5. Inicjatywa założenia Związku wyszła od Tytusa Czyżewskiego oraz Andrzeja Zbigniewa Pronaszków, ale główna zasługa jej urzeczywistnienia należała do Leona Kowalskiego, malarza, grafika, krytyka sztuki i pamiętnikarza, a nade wszystko obdarzonego zmysłem i talentem organizatora.