Art Outlet. Sztuka Dawna (wyniki)
5 listopada 2020 godz. 19:00

Estymacja: 40 000 - 50 000 zł

Estymacja: 40 000 - 50 000 zł

olej/płótno, 58 x 85 cm
sygnowany i datowany p.d.: 'Malin. 78'
ID: 2922
  • dom aukcyjny Desa Unicum, Warszawa, kwiecień 2007
  • dom aukcyjny Desa Unicum, Warszawa, marzec 2016
„Na skraju lasu” to dzieło pozwalające widzieć w Adamie Malinowskim niezrównanego pejzażystę, posługującego się finezyjnie i lekko techniką malarską. Za największą zaletę jego kompozycji krajobrazowych uznawano umiejętność uchwycenia specyfiki polskiej natury i polskiego nieba. W swojej epoce Malinowski zdobył uznanie krytyków właśnie studiami leśnego krajobrazu; dzięki indywidualnemu stylowi jego prace były eksponowane w TPSP w Krakowie w TZSP i w słynnym Salonie Krywulta w Warszawie. Obecnie wiele jego prac znajduje się w zbiorach muzealnych, m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie.