175 Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)
18 października 2012 godz. 19:00

Cena wylicytowana: 17 500 zł

Cena wylicytowana: 17 500 zł

olej/tektura, 51 x 70 cm
sygnowany l.d.: 'F.M. Wygrzywalski senior'  ODWROCIE: potwierdzenie autentyczności S. Dąbrowskiego z 1952 r.      Był absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Monachium (klasa K. Marra i L. Hetericha) oraz Académie Julian w Paryżu. Po ukończeniu studiów zamieszkał w Rzymie, a w 1908 r. powrócił do rodzinnego Lwowa, gdzie pracował w teatrze jako inspektor sceny oraz współpracował z Tygodnikiem Ilustrowanym. Od 1901 r. wystawiał w TPSP w Krakowie. Znany jest także jako grafik, ilustrator i projektant kostiumów teatralnych. Malował obrazy o tematyce rodzajowej, portrety i autoportrety, często fantastyczne przedstawienia morskich nimf. Największym uznaniem wśród kolekcjonerów cieszą się jego serie pejzaży nadmorskich i scen z rybakami oraz sceny orientalne, do których ciągle powracał po podróży do Egiptu w 1906 r.Cena wywoławcza: 15 000 złEstymacja: 18 000 - 30 000