163 Aukcja Dzieł Sztuki (wyniki)
29 października 2009 godz. 19:00

Józef Pankiewicz (1866 Lublin - 1940 La Ciotat, Francja)
PEJZAŻ Z CASSIS (Widok z gaju oliwkowego na Couronne de Charlemagne w Cassis), 1928 R.
Cena wylicytowana: 150 000 zł

Cena wylicytowana: 150 000 zł

olej/deska, 33 x 42 cm
sygnowany l. d.: 'Pankiewicz'
ODWROCIE: naklejka - 'Muzeum Narodowe | w Warszawie | p. 734/05/2'
WYSTAWIANY: 1) Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe, oprac. Wł. Jaworska, Warszawa - Poznań - Kraków 1992 (Katalog poz. i il. nlb. na s. 49);  2) Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina. Malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum HIstoryczne we Wrocławiu, Stary Ratusz, 30.X - 31.XII.1998 (Katalog poz. i il. nlb. na s. 37); 3) Józef Pankiewicz życie i dzieło, Artyście w 140. rocznicę urodzin, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2006, s. 173, poz. 431   LITERATURA: 1) Malarstwo polskie w kolekcji Ewy i Wojciecha Fibaków, Muzeum Narodowe, oprac. Wł. Jaworska, Warszawa - Poznań - Kraków 1992 (Katalog poz. i il. nlb. na s. 49);  2) Polski Paryż. Od Michałowskiego do Lebensteina. Malarstwo polskie w kolekcji Wojciecha Fibaka, Muzeum HIstoryczne we Wrocławiu, Stary Ratusz, 30.X - 31.XII.1998 (Katalog poz. i il. nlb. na s. 37); 3) Józef Pankiewicz życie i dzieło, Artyście w 140. rocznicę urodzin, Muzeum Narodowe w Warszawie, Warszawa 2006, s. 173, poz. 431