live

21 listopada 2023 19:00

Sztuka Dzisiaj. Wybór Kuratora

Piękna 1A, Warszawa

Wystawa: 17 listopada 2023 - 21 listopada 2023

Termin i miejsce aukcji:
21 listopada 2023 godz. 19:00

WARSZAWA

Departament:
Sztuka Najnowsza
kod aukcji:
1409AMS180
Kuratorem listopadowej aukcji "Sztuka Dzisiaj. Wybór Kuratora" jest polska marka modowa SOLAR. Jednym z głównych filarów firmy jest wsparcie kultury, przede wszystkim poprzez działania lokalne, takie jak wsparcie Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, na co składają się warsztaty dla studentek/studentów uczelni, programy stażowe i wykłady oraz wsparcie projektów inspirowanych przez uczelnię. SOLAR jest również partnerem konkursu im. Marii Dokowicz na najlepszy dyplom UAP – przyznaje nagrody specjalne oraz wyróżnienia. Marka szczególnie wspiera młode talenty. Swoje działania biznesowe od lat prowadzi w oparciu o sztukę wizualną i współprace z polskimi artystami, jak np. kolekcja inspirowana twórczością Franciszka Starowieyskiego, a ostatnio dziełami rzeźbiarki Marii Papy Rostkowskiej.
SOLAR to przykład odpowiedzialnej, konsekwentnie prowadzonej i świetnie rozwijającej się marki modowej w Polsce, której działania są szczególnie nakierowane na powiązania ze sztukami pięknymi. To bardzo dobry przykład wdrażania art brandingu w działania biznesowe marki, który dziś znacznie zyskuje na popularności budując zainteresowanie i zaufanie klientów, a co najważniejsze sprawiając, że sztuka staje się jeszcze bardziej dostępna, bliższa i obecna w naszej codzienności.
Zespół kuratorski składa się z prezesa marki Stanisława Bogackiego, wiceprezeski Aleksandry Danel i kuratorki, krytyczki sztuki Marty Smolińskiej. Oferta została przygotowana w ścisłej współpracy z zespołem i skupia się na zaprezentowaniu szerokiej i przekrojowej reprezentacji artystów związanych z Poznaniem.

Filmy o aukcji

Koordynator sprzedaży

Redakcja katalogu

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji ()

Autor
Typ obiektu
Technika
Sortowanie