Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie

Lista obiektów (72)

Bronisław Jamontt
"Podwórko w Wilnie", 1944
olej/płótno naklejone na tekturę, 25,5 x 34,5 cm
Estymacja: 15 000 - 20 000 zł
Jerzy Hoppen
"Portret ojca", 1926
olej/płótno, 81 x 67 cm
Estymacja: 50 000 - 70 000 zł
Zofia Stryjeńska
Tańcząca para, lata 30. XX w.
ołówek, gwasz/papier, 48,5 x 65,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 120 000 - 180 000 zł
Jacek Malczewski
Autoportret z Eryniami, 1920
olej/sklejka, 55 x 65 cm
Estymacja: 600 000 - 900 000 zł
Jacek Malczewski
Autoportret. Wizja Ezechiela, 1914
olej/tektura, 99 x 68 cm
Estymacja: 2 000 000 - 3 000 000 zł
Jacek Malczewski
Powrót z pól, 1901
olej/deska, 45 x 56 cm
Estymacja: 400 000 - 600 000 zł
Władysław Jarocki
"Hucułka" ("Góralka"), po 1904
olej/płótno, 98 x 98 cm
Estymacja: 35 000 - 50 000 zł
Edward Okuń
"Południe w Anticoli", 1917
olej/płótno, 47,5 x 62,5 cm
Estymacja: 130 000 - 180 000 zł
Włodzimierz Tetmajer
Swaty ("Zaręczyny"), około 1900
olej/płótno, 99,5 x 114,5 cm
Estymacja: 500 000 - 1 000 000 zł
Józef Chełmoński
"Powrót z łąk", 1911
olej/płótno, 140 x 177 cm
Estymacja: 1 800 000 - 2 500 000 zł
Józef Chełmoński
Wśród pól. Szkic
olej/płótno naklejone na tekturę, 12 x 18,5 cm
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Józef Chełmoński
Pejzaż o zachodzie słońca. Szkic
olej/płótno naklejone na tekturę, 12 x 16 cm
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Józef Chełmoński
Zmierzch nad jeziorem. Studium
olej/płótno naklejone na tekturę, 13 x 17,5 cm
Estymacja: 30 000 - 40 000 zł
Stanisław Sawiczewski
Lekcja historii, 1912
olej/tektura, 15 x 22 cm
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
Paweł Merwart
"Impromptu" ("Carmen" Bizeta), 1889
olej/deska, 61 x 49,5 cm
Estymacja: 25 000 - 35 000 zł
Wojciech Gerson
"Podwieczorek" ("Oracz"), 1868
olej/płótno, 55 x 47 cm
Estymacja: 100 000 - 150 000 zł
Józef Brandt
Kozak na koniu, 1883
olej/płótno, 30 x 41,6 cm
Antoni Piotrowski
W drodze na polowanie, 1883
olej/płótno naklejone na deskę, 59 x 92 cm
Estymacja: 250 000 - 350 000 zł
Antoni Piotrowski
Święto wiosny
olej/płótno, 74 x 148 cm