Sztuka Dawna. Prace na Papierze

Lista obiektów wylicytowanych na aukcji (58)

Jan Matejko
Bona Sforza, lata 70. XIX w.
ołówek/papier, 19 x 13,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 55 000 zł
Jacek Malczewski
"Syn Marnotrawny", 1924
tusz/papier, 47,5 x 58,5 cm
Cena wylicytowana: 8 500 zł
Wlastimil Hofman
Trzy portrety męskie, 1914-1916
ołówek/papier, 12,5 x 29 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 3 200 zł
Julian Fałat
Bystra
akwarela, gwasz/tektura, 52 x 129 cm
Cena wylicytowana: 95 000 zł
Stanisław Ignacy Witkiewicz (Witkacy)
Portret Zofii Głogowskiej, 1933
pastel/papier, 61 x 48 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 210 000 zł
Witold Wojtkiewicz
"Matka z dzieckiem", 1902
akwarela/papier, 17,5 x 7,8 cm
Cena wylicytowana: 150 000 zł
Witold Wojtkiewicz
"Ogrodzenie cmentarne"
tusz, piórko/papier, 8,5 x 21 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł
Stanisław Kamocki
Widok na kościół św. Andrzeja w Krakowie
akwarela, ołówek/papier, 70 x 100 cm
Cena wylicytowana: 12 000 zł
Jan Rembowski
"Napój spoczynku" (?), po 1917
pastel/karton, 89 x 107 cm
Cena wylicytowana: 40 000 zł
Zofia Stryjeńska
"Czasy Twardowskiego", około 1912-1916
akwarela/papier, 65 x 42,5 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 75 000 zł
Anna Bilińska-Bohdanowiczowa
"Portret Adèle Alice Vincent de Vaugelas", 1889
pastel/płótno, 58,5 x 47 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 520 000 zł
Aniela Pająkówna
Portret kobiety, 1912
pastel/papier, 32 x 22 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 11 000 zł
Władysław Podkowiński
Pejzaż z Ojcowa, 1890
akwarela/papier, 23 x 17 cm
Cena wylicytowana: 38 000 zł
Stanisław Ejsmond
"Rożyczki", 1920
pastel/papier, 65 x 47 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 8 500 zł
Witold Pruszkowski
Anhelli. Śmierć Anhellego, 1879
pastel/papier, 55,7 x 34,3 cm
Cena wylicytowana: 35 000 zł
Apoloniusz Kędzierski
Dziewczyna z Polesia, około 1930
akwarela, ołówek, kredka/papier, 88 x 59 cm
Cena wylicytowana: 45 000 zł
Teodor Axentowicz
Portret syna artysty Kazimierza
akwarela, pastel/papier, 39,5 x 29 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 30 000 zł
Rafał Malczewski
Pejzaż z drzewem
akwarela/papier, 48,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 15 000 zł
Rafał Malczewski
Pejzaż zimowy z rzeką
akwarela/papier, 38 x 55 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Rafał Malczewski
Pejzaż z drogą
akwarela/papier, 36,5 x 56,8 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 18 000 zł
Maria Melania Mutermilch / Mela Muter
Barki na rzece, lata 20. XX w.
akwarela, tusz/papier, 35,5 x 50,5 cm
Cena wylicytowana: 55 000 zł
Koty
akwarela, tusz/papier, 21 x 43 cm (w świetle passe-partout)
Cena wylicytowana: 30 000 zł
Abraham Weinbaum
Moulin Rouge w Paryżu, 1929
gwasz/papier, 40 x 52 cm
Cena wylicytowana: 9 000 zł
Pierre-Joseph Redouté
Martwa natura, 1831
olej/papier, 25,5 x 20 cm (w świetle oprawy)
Cena wylicytowana: 16 000 zł
Wacław Borowski
Greczynka, około 1947
akwarela, gwasz/papier, 51,6 x 40,3 cm
Cena wylicytowana: 26 000 zł
Marceli Słodki
Kąpiące się
akwarela/papier, 44 x 55 cm
Cena wylicytowana: 17 000 zł
Zofia Atteslander
Portret damy, 1909
pastel/papier, 106 x 58 cm
Cena wylicytowana: 18 000 zł
Antoni Waśkowski
"Dama w futrze"
pastel/papier, 71 x 99 cm
Cena wylicytowana: 6 500 zł
Wilhelm Kotarbiński
Gwiazda wieczorna. Zmierzch, około 1895
akwarela/papier, 68 x 34 cm
Cena wylicytowana: 28 000 zł