AUKCJA NIERUCHOMOŚCI ul. Augustiańska 15, Kraków

 


Aukcja została przesunięta. O nowym terminie poinformujemy wkrótce. 


DESA Locum

 

 

DESA Unicum zaprasza na aukcję nieruchomości, która inauguruje najnowszy projekt domu aukcyjnego - DESA Locum. Aukcje to innowacyjny i dostosowany do dynamicznego rynku sposób sprzedaży oraz kupna nieruchomości.

 

Nieruchomości sprzedawane pod marką DESA Locum będą starannie wyselekcjonowanymi aktywami, które wzbogacą Państwa portfele inwestycyjne lub staną się Państwa wymarzonym domem.

 

Aukcje DESA Locum gwarantują Państwu dostęp do wyjątkowych oraz sprawdzonych nieruchomości.

 


Augustiańska 15

 

Pierwsza aukcja DESA Locum dotyczy wyjątkowej nieruchomości, którą charakteryzuje niezwykła historia oraz lokalizacja. Na licytację z okazji premierowej aukcji zostanie przeznaczona zabytkowa kamienica, położona w sercu klimatycznego Kazimierza, jednej z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic w Krakowie. 

 

Zbliżająca się aukcja nieruchomości zainauguruje cykliczną działalność domu aukcyjnego DESA Locum, który na aukcje będzie przeznaczał unikatowe nieruchomości, głównie z segmentu premium. 

 

Licytacja odbędzie się w siedzibie DESA Unicum w Warszawie, przy ulicy Pięknej 1A. 
 

LICYTUJ ONLINE

Zabytkowa Kamienica w Krakowie

 

ul. Augustiańska 15

 

 

Powierzchnia działki: 1054 m²

Powierzchnia użytkowa: 2150 m²

Liczba kondygnacji: 4+

 

Rok budowy: XVII w. 

Przeznaczenie: biurowo-usługowe /mieszkaniowe

 

Cena wywoławcza: 14 500 000 zł

Wadium: 250 000 zł 

Opłata aukcyjna: 0%

Sprzedający: mBank SA

 

 

 

ZAPYTAJ O OBIEKT

 

Nieruchomość


Przedmiotem sprzedaży jest zabudowana nieruchomość oznaczona jako działka gruntu nr 94 o powierzchni 1054 m², objęta księgą wieczystą KR1P/00167878/8, położona w Krakowie przy ul. Augustiańskiej 15. Właścicielem, a jednocześnie sprzedającym nieruchomość jest mBank SA.

 

Budynek będący przedmiotem aukcji składa się z trzech kondygnacji naziemnych z częściowo użytkowym poddaszem oraz jednej kondygnacji podziemnej. Atutem zabytkowej kamienicy jest urokliwy wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Piekarskiej.


Nieruchomość znajduje się na obszarze oznaczonym jako tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej, o podstawowym przeznaczeniu pod zabudowę budynkami mieszkalnymi i wielorodzinnymi, budynkami mieszkalno-usługowymi lub budynkami usługowymi. Budynek wpisany do rejestru zabytków pod nr A-355 ul. Augustiańska 15/ul. Piekarska 1.

 

Wnętrze kamienicy, o powierzchni użytkowej mierzącej 2 150 m², ma przeznaczenie biurowo-usługowe oraz mieszkaniowe. To obiekt o wysokim potencjale inwestycyjnym, o czym świadczy prestiżowość jego położenia oraz zabytkowość. Nieruchomość położona na krakowskim Kazimierzu to przestrzeń o zróżnicowanym przeznaczeniu. We wnętrzach zabytkowej kamienicy może znaleźć się prywatne muzeum, galeria sztuki, prywatna szkoła, luksusowe butiki, restauracja, butikowy hotel, mieszkania, czy siedziba firmy.

 

 

Lokalizacja 

 

Kamienica położona przy ul. Augustiańskiej 15 w Krakowie to nieruchomość o doskonałej lokalizacji. Znajduje się na skrzyżowaniu z ulicą Piekarską, w jednej z najbardziej rozpoznawalnych części Krakowa. 

 

Kazimierz to dzielnica dawnej stolicy Polski o bogatej historii oraz nadzwyczajnej atmosferze. Współcześnie Kazimierz to tętniąca życiem kulturalnym i artystycznym strefa, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów.


Okolica pełna zabytkowych kamienic, które znajdują się przy ulicy Augustiańskiej, to prestiżowe miejsce na mapie Krakowa.


W pobliżu nieruchomości znajduje się wiele lokali usługowych oraz zabytków, między innymi Kościół św. Katarzyny.

 


Jak wziąć udział w aukcji?

 

  • Aby zarejestrować się na aukcję, skontaktuj się z zespołem DESA Locum telefonicznie lub mailowo.
  • Prześlij mailowo wypełnione formularze rejestracyjne. 
  • Wpłać wadium na podane w Regulaminie konto bankowe. 
  • Istnieją trzy sposoby licytowania: osobiście, telefonicznie, internetowo. 


Skontaktuj się z nami