4 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)

20 maja 2010, godz. 19:00

Irmina Staś
(ur. 1986, Żelechów)

Droga w małym miasteczku, 2007 r.

olej/płótno, 70 x 100 cm

sygn., dat. i opisany na odwrociu; 'DROGA W MAŁYM | MIASTECZKU | OLEJ 100/70 cm, 2007 R. | IRMINA STAŚ'

Obecnie studentka III roku ASP w Warszawie, Wydział Malarstwa, pracownia prof. Leona Tarasewicza; specjalizacje: Malarstwo Ścienne u prof. Edwarda Tarkowskiego i Sztuka w Przestrzeni Publicznej u prof. Mirosława Duchowskiego. W latach 2006-2008 studiowała w ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa, pracownie: prof. Piotra Stachlewskiego i prof. Zbigniewa Purczyńskiego. W 2006 r. ukończyła Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Praca przedstawia podwórze na wsi, gdzie spędziła wakacje w 2008 r.

Cena wylicytowana: 3 000
Artystka studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom magisterski, nagrodzony Wyróżnieniem Rektorskim, obroniła w pracowni prof. Leona Tarasewicza i dr. Pawła Susida na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tuż po obronie uzyskała Wyróżnienie Honorowe Jury na 22. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych.