4 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)

20 maja 2010, godz. 19:00

Irmina Staś
(ur. 1986, Żelechów)

Droga w małym miasteczku, 2007 r.

olej/płótno, 70 x 100 cm

sygn., dat. i opisany na odwrociu; 'DROGA W MAŁYM | MIASTECZKU | OLEJ 100/70 cm, 2007 R. | IRMINA STAŚ'

Obecnie studentka III roku ASP w Warszawie, Wydział Malarstwa, pracownia prof. Leona Tarasewicza; specjalizacje: Malarstwo Ścienne u prof. Edwarda Tarkowskiego i Sztuka w Przestrzeni Publicznej u prof. Mirosława Duchowskiego. W latach 2006-2008 studiowała w ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Wydział Grafiki i Malarstwa, pracownie: prof. Piotra Stachlewskiego i prof. Zbigniewa Purczyńskiego. W 2006 r. ukończyła Liceum Plastyczne im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie. Praca przedstawia podwórze na wsi, gdzie spędziła wakacje w 2008 r.

Cena wylicytowana: 3 000
Irmina Staś w 2012 uzyskała dyplom magisterski na Wydziale Malarstwa (w pracowni prof. Leona Tarasewicza) Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W latach 2006-08 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Artystka maluje wyobrażenia o tkankach roślin i zwierząt, jak również wyimaginowane obrazy, wpisujące się w formułę czystej abstrakcji. Interesuje ją zagadnienie ulotności i nietrwałości życia oraz związane z tym odczucie niepewności funkcjonowania bytów w świecie. Prace Irminy Staś pokazywane były na wystawach indywidualnych w Galerii Le Guern w Warszawie (2017), Galerii Wizytującej w Warszawie (2016, 2013), Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie (2016), Strabag - Kunstforum Artlounge (2014). Malarka brała także udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, m.in.: Contemporary Art Centre, Velez-Malaga w Hiszpanii (2016), 42. i 41. Biennale Malarstwa Bielska Jesień w Galerii Bielskiej BWA w Bielsko-Białej (2015, 2013), Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Mińsku na Białorusi (2015), Galerii Monopol w Warszawie (2014). Jest laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), finalistką Strabag Artaward International (2013). W 2012 otrzymała wyróżnienie Rektora ASP w Warszawie na wystawie dyplomowej.