4 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)

20 maja 2010, godz. 19:00

Marek Sułek
(ur. 1963, Tarnów)

Story 1, 2004 r.

technika mieszana/płótno, olej, akryl, zdjęcie, zywica epoksylowa, 65 x 92 cm

sygn., dat. i opisany na odwrociu: '"Strory 1" | Warsaw 2004 | Marek Sułek | Sułek'

Absolwent ASP w Warszawie (pracownia prof. Tarasina i Winiarskiego) i G. Rietveld Academie w Amsterdamie (nagrody za oba dyplomy 1992 r.). Artysta multidyscyplinarny zajmujący się m.in. malarstwem, rzeźbą, fotografią oraz działaniami w przestrzeni (instalacja, performance, akcje parateatralne).

Cena wylicytowana: 1 300
Absolwent ASP w Warszawie i Rietveld Academie w Amsterdamie (dyplom 1992). Wykłada w Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie. Artysta zajmuje się działaniami w przestrzeni publicznej, realizuje projekty rzeźbiarskie, malarskie i fotograficzne. Od kilkunastu lat realizuje projekty przestrzenne w Warszawie oraz różnych miejscach Europy i Stanach Zjednoczonych (m.in. Amsterdam, Bruksela, Berlin, Nowy Jork, Hanower, Antwerpia, Haga, Kraków, Gdańsk). W swoich działaniach łączy aspekty natury z elementami techniki, np. materiał biologiczny z plastikiem. W ten sposób tworzy nieistniejące w naturze mutacje, np. błękitne drzewa (malowane uschnięte drzewa), instalacje z pokrytych akrylem ziemniaków, efemeryczne rzeźby składające się z gipsu, farby i ciała.