4 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)

20 maja 2010, godz. 19:00

Karolina Jaklewicz
(ur. 1979, Trzebiatów)

Geometria pejzażu, 2007 r.

akryl/płótno, 100 x 140 cm

sygnowany i datowany na odwrociu: 'Jaklewicz 2007'

Obraz pochodzi z cyklu "Geometria-emocje intelektu". Zdobył Wyróżnienie honorowe w III Ogólnopolskim Konkursie im. Mariana Michalika dla Młodych Malarzy. Obraz brał także udział w wystawie "Junge Polnische Malerei - Kunst aus Niederschlesien" (Drezno, Norymbergae, Bad Reichenhall, Wiesbaden i Akwizgran). Absolwentka ASP we Wrocławiu. Wydział Malarstwa i Rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem u prof. Stanisława Korytki. Dyplom z wyróżnieniem z projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce u prf. Wojciecha Kaniowskiego. Dyplom otrzymał nagrodę "Dyplom Roku 2007". W roku akademickim 2006/07 stypendystka MKiDN. Obraz "Miejski element" pochodzi z cyklu "Przestrzeń ulicy" poświęconego przestrzeni miejskiej w jej najbardziej intymnym wydaniu. Prezentowany był na wystawie indywidualnej podczas inauguracji Mediateki Berteksmana we Wrocławiu.

Cena wylicytowana: 3 400
Artystka uzyskała dyplom z wyróżnieniem u prof. Stanisława Kortyki na Wydziale Malarstwa wrocławskiej ASP w 2007 roku. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006/07). W 2012 obroniła tytuł doktora sztuk pięknych za cykl malarski "Idea a forma geometryzująca w malarstwie". Finalistka konkursu Strabag Artaward International (2012 i 2013). Prace Karoliny Jaklewicz były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych w Polsce (m.in. Galeria Miejska we Wrocławiu w 2014, Galeria XX1 w Warszawie w 2013) i za granicą (m.in. Preview Berlin Art Fair 2013, NordArt 2009), oraz na dziewięciu wystawach indywidualnych; jej obrazy znajdują się w kolekcjach prywatnych (polskich i zagranicznych) oraz państwowych. Od kilku lat Jaklewicz uczestniczy w międzynarodowych plenerach artystów z kręgu abstrakcji geometrycznej, organizowanych przez dr Bożenę Kowalską.