4 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)

20 maja 2010, godz. 19:00

Anka Mierzejewska
(ur. 1970, Wrocław)

Autoportret pozytywny, 2009 r.

akryl/płótno, 45 x 65 cm

sygnowany na odwrociu

Absolwentka ASP we Wrocławiu. Dyplom w pracowni malarstwa Konrada Jarodzkiego (1998). Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007) oraz The College of St. Catherine ( 1991/1992). Współzałożycielka i członek artystycznej grupy STARY BANAN (razem z Małgosią ETBER Warlikowską).

Cena wylicytowana: 1 000
Artystka obroniła dyplom na wrocławskiej ASP, jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego. W latach 1991-92 stypendium i studia The College of St. Catherine w St. Paul, MN, U.S.A, 1992-98 studia – pracownia litografii prof. Basaj i prof. Frąckiewicza ASP Wrocław, 1998 dyplom – malarstwo sztalugowe pracownia prof. Konrada Jarodzkiego. Maluje ekspresyjnie duże formaty, używa farb akrylowych. Cechą charakterystyczną jej malarstwa jest zderzenie rysunku z płaszczyznami czystych płasko położonych kolorów. Eksperymentuje z różnymi podkładami malarskimi, o wyjątkowej fakturze i kolorze, które często stają się częścią kompozycji obrazu. Brała udział w kilkunastu wystawach w kraju i za granicą, m. in. w wystawie „Malarstwo Polskie XXI w.” w warszawskiej Zachęcie. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach, między innymi Zachęty oraz Muzeum Miejskiego Wrocławia.