4 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)

20 maja 2010, godz. 19:00

Iza Staręga
(ur. 1964, Warszawa)

"Nata" - z cyklu "Twarze", 2009 r.

olej/płótno, 100 x 50 cm

sygnowany na odwrociu

Absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 1991 roku uzyskała dyplom w Pracowni Malarstwa profesora Mariana Stelmasika. Stypendystka Prezydenta Miasta Siedlce w 2004 i 2008 roku, oraz Ministra Kultury w 2007 roku. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem; pracuje jako pedagog z dziećmi i młodzieżą. Wystawiała w galeriach Kazimierza Dolnego, Konina, Lublina, Poznania, Świnoujścia, w Muzeum Regionalnym w Siedlcach. Autorka cykli malarskich: „Przypisy”, „Malowane z Iną”, „Infantylna”, „Prace na papierze”, „Ślady”, „Twarze”.

Cena wylicytowana: 1 600
Jest absolwentką Instytutu Artystycznego na UMCS w Lublinie. Uzyskała dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Mariana Stelmasika w 1991 roku. Należy do ZPAP, jest stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Siedlce. Jej znane cykle malarskie to:Malowane z Iną, Infantylia, Ślady, Przypisy, Kamienie, Twarze, Anioły, Kobiety w chustach, mężczyźni w hełmach. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Mieszka i pracuje w Siedlcach.