4 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)

20 maja 2010, godz. 19:00
Powrót do katalogu
8

Sylwester Ambroziak
(ur. 1964 r., Łowicz)

Z cyklu "Laleczka", 2009 r.

ceramika, glazurowana, wys. 32 cm

sygn. i dat.: 'A. 09', unikat

 

Studia ukończył w ASP w Warszawie na Wydziale Rzeźby w pracowniach profesorów J. Jarnuszkiewicza, S. Kulona i G. Kowalskiego. Rysunek w prac. prof. M. Czapli. Stworzył bardzo rozpoznawalny, własny styl w rzeźnie pokazując „prymitywizujące” postacie ludzi i zwierząt w estetyce zbliżonej do ekspresjonizmu.

Cena wylicytowana: 1 700
więcej informacji
Biogram artysty
W pracach Ambroziaka dostrzec można wpływ Nowej Ekspresji, a także sztuki ludowej i prehistorycznej. Ambroziak zajmuje się rzeźbą i rysunkiem oraz instalacją i eksperymentalnym filmem animowanym. Twórczość artysty, wcześnie dostrzeżona i doceniona, była wielokrotnie pokazywana na wystawach, wśród których zwracają uwagę wspólne prezentacje z malarzem-ekspresjonistą Eugeniuszem Markowskim. Sylwester Ambroziak uzyskał dyplom w 1989 na Wydziale Rzeźby warszawskiej ASP w pracowni prof. Jerzego Jarnuszkiewicza. Kształcił się także u Stanisława Kulona i Grzegorza Kowalskiego. W 1997 otrzymał wyróżnienie za rzeźbę "Kain i Abel" na wystawie "Sacrum" w Częstochowie. Znany jest przede wszystkim z wielkoformatowych rzeźb wykonywanych w drewnie. Jego prace cechuje sumaryczne opracowanie formy i groteskowy sposób przedstawienia postaci o zaburzonych proporcjach i charakterystycznych rysach twarzy, przypominających afrykańskie maski.
Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem