4 Aukcja Młodej Sztuki (wyniki)

20 maja 2010, godz. 19:00

Piotr Szwabe vel Pisz
(ur. 1975, Gdynia)

Bez tytułu, 2009 r.

olej/płótno, collage/płótno, 40 x 40 cm

sygn. i dat. na odwrociu: 'piotr szwabe vel pisz 9 | Jarmark 09'

Malarz ścienny i sztalugowy, poeta i animator kultury z gdańskiego klubu Winda, kurator Otwartej Galerii Malarstwa Ściennego Węzeł Kliniczna 2000-2002. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Stypendysta College of Art w Londynie (1997) i absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Gdańskiego (1998). W latach 2000-2002 - otrzymał stypendium kulturalne Miasta Gdańska. Współtwórca trójmiejskiej formacji artystycznej "Pracownia Ludzie Gdańsk" (aktywny udział 1998 - 2000) oraz malarskiej grupy SAM. W swoich pracach pokazuje sceny z codzienności, prywatnego życia, intensywnie przygląda się najbliższemu otoczeniu. Intryguje go umysłowa drobnomieszczańska tandeta.

Cena wylicytowana: 1 400
Malarz ścienny i sztalugowy, poeta i animator kultury z gdańskiego klubu Winda, kurator Otwartej Galerii Malarstwa Ściennego Węzeł Kliniczna 2000-2002. Mieszka i pracuje w Gdańsku. Stypendysta College of Art w Londynie (1997) i absolwent Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Gdańskiego (1998). W latach 2000-2002 - otrzymał stypendium kulturalne Miasta Gdańska. Współtwórca trójmiejskiej formacji artystycznej "Pracownia Ludzie Gdańsk" (aktywny udział 1998 - 2000) oraz malarskiej grupy SAM. W swoich pracach pokazuje sceny z codzienności, prywatnego życia, intensywnie przygląda się najbliższemu otoczeniu. intryguje go umysłowa drobnomieszczańska tandeta. stara się opisywać to, co go otacza, a jest to na ogół rzeczywistość banalna i zarazem bardzo inspirująca.