4 Aukcja Młodej Sztuki - 20 maja 2010, godz. 19:00 (wyniki)

Obiekty wylicytowane na aukcji: 80

Katalog:

Online PDF

Opis

Aukcja Młodej Sztuki to autorski projekt domu aukcyjnego DESA Unicum, którego celem jest promocja sztuki młodych artystów oraz poszerzanie grona miłośników i kolekcjonerów sztuki, w szczególności o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sztuką.

Pod nazwą  "młodej" sztuki, kryje się nie tylko młody wiek artystów, ale również świeżość idei artystycznej i innowacyjne ujęcie tematów. Wybór prac daje możliwość zaobserwowania tendencji, które funkcjonują w sztuce najnowszej. Każdy twórca reprezentowany jest jedną pracą. Każda praca licytowana była od kwoty 500 zł.

Na aukcji pojawili się twórcy obecni już na poprzednich aukcjach, m.in. Joanna Pałys, Grupa Twożywo, Katarzyna Szeszycka, Laura Pawela, Marzena Ślusarczyk. Większość oferty to malarstwo, choć pojawia się również grafika warsztatowa, np. nagradzana w konkursie Grafika Warszawska Kasia Kijek czy reprezentowany przez interesujący i wirtuozyjny technicznie drzeworyt Tomasz Barczyk. W ofercie aukcyjnej znalazła się również rzeźba Sylwestra Ambroziaka oraz jedna praca video Pawła Dziemiana.

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem