III Aukcja Charytatywna Aperio i Lions Club (wyniki)

15 maja 2010, godz. 22:00

Obiekty wylicytowane na aukcji: 29

Katalog:

Online

Opis

III Aukcja Charytatywna Aperio i Lions Club odbyła się w Poznaniu, w hotelu Meridian przy ul. Litewskiej 22, podczas balu charytatywnego „Majówka z lwem”.

Swoje prace na tę aukcję przekazało wielu znanych artystów. Zwracają uwagę szczególnie dwa kolaże na jedwabiu Ewy Kuryluk ("Bliźniaczki", 2007, oraz "Kangór z kamerą", 2009), a także obraz Izabeli Staręgi "Ewa" z cyklu "Twarze" (2010), Macieja Kozłowskiego "Przesłuchanie" (2006) oraz praca Marty Deskur "Kwiat 3" z serii "Opowieści zwięzłe" (2007).

Organizatorami aukcji byli: Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem „Aperio” oraz Lions Club Pro Futuro z Poznania. Celem aukcji jest zebranie pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci z Poznania, znajdujących się pod opieką dwóch placówek:

- Oddziału dla Dzieci z Autyzmem, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Z. Tylewicza w Poznaniu, który prowadzi, przy zastosowaniu metody behawioralnej, terapię dzieci z autyzmem już od 3 roku życia. Dochód z aukcji został przeznaczony na organizację półkolonii z elementami terapii dla dzieci z Oddziału;

- Przedszkola Specjalnego Orzeszek, opiekującego się dziećmi ze złożoną, wieloraką niepełnosprawnością (m.in. z porażeniem mózgowym). Pieniądze zostały przeznaczone na opłacenie dodatkowych godzin pracy rehabilitantów.

Patronat prasowy nad imprezą i aukcją dzieł sztuki objęła poznańska redakcja „Gazety Wyborczej” oraz Dilemmas Magazine.

 

 

 

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem