Sztuka Krytyczna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

14 listopada 2019, godz. 20:00
227

Monika Mamzeta (Zielińska)
(ur. 1970, Warszawa)

Pieta z cyklu "Jak dorosnę będę dziewicą", 2005/2012 r.

wydruk pigmentowy/papier archiwalny, pianka PCV, 60 x 68 cm

sygnowany, datowany i opisany: 'Monika Mamzeta "Pieta" 2005/2012 ed. 1/6'

ed. 1/6

Cena wylicytowana: 1 200
Estymacja: 2 000 - 4 000
Jak dorosnę będę dziewicą to cykl fotografii ukazujący kobiety wcielające się w role bohaterek znanych motywów ikonograficznych. Do zdjęć Monice pozowały matki i córki, które stały się współczesnymi Madonnami i Pietami, którym nie jest obce cierpienie, starość czy choroba.
W 1996 obroniła dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego, na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy obiekty, instalacje multimedialne, fotografie i filmy wideo. W 2001 ukończyła czteroletnie interdyscyplinarne studia doktoranckie w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Pisze i publikuje teksty z dziedziny feministycznej teorii sztuki. Jest magistrem prawa, a od 2002 roku – rzecznikiem patentowym.

ID: 78778