Sztuka Krytyczna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

14 listopada 2019, godz. 20:00
226

Alicja Żebrowska
(ur. 1956, Zakopane)

Komplet dwóch prac z cyklu “Onone - Świat po Świecie”: ‘Rebis-Versum (I), Dziwne stany istnienia (I)’, ‘Rebis-Versum (II), Dziwne stany istnienia (II)', 1998 (2019) r., 1998/2019 r.

wydruk pigmentowy/dibond, papier fotograficzny, 82 x 75 cm (wymiary każdej pracy)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu każdej części: ‘Alicja Żebrowska | Onone - Świat Po Świecie | Rebis Versum I / II | Dziwne Stany Istnienia I/ II | E 2/5 / rok 1998/2019’

ed. 2/5

Cena wylicytowana: 14 000
Estymacja: 15 000 - 25 000
Cykl „Onone - Świat po Świecie” powstał w latach 1995-99 i składa się z instalacji wideo oraz serii fotografii powstałych na bazie filmu. Projekt podejmuje problematykę indyferentyzmu płciowego, a sylwetki przedstawione na fotografiach stanowią bezpośrednie nawiązanie do mitycznych postaci Androgyne i Hermafrodyty. Cykl stanowi groteskową wariację na temat science fiction, a każdy z elementów jest spójnym wizualnie i tematycznie, autonomicznym dziełem.
Alicja Żebrowska studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na Wydziale Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskała w 1981 roku. W latach 1990-92 studiowała w Wyższej Szkole Sztuk Stosowanych w Wiedniu na Wydziale Rzeźby.

ID: 79607