Sztuka Krytyczna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

14 listopada 2019, godz. 20:00
215

Natalia Lach-Lachowicz
(ur. 1937, Żywiec)

Seans: PIRAMIDA, 1979 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier barytowy, 17,2 x 17,2 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'NATALIA LL | Seans: PIRAMIDA. | Wrocław / Stabłowice | 2 VI/1979 r.'

Cena wylicytowana: 2 400
Estymacja: 3 000 - 5 000
Realizacje Natalii LL wynikają z eksperymentów sztuki konceptualnej. Artystka jest jedną z pierwszych polskich przedstawicielek sztuki pojęciowej a w jej dziełach można zaobserwować postawę analityczną. Już na początku lat 70. w jej twórczości widoczne są oznaki procesu odchodzenia konceptualizmu od problemów medialnych na rzecz odpowiedniego doboru języka kreacji w celu uwypuklenia idei. W ramach postkonceptualnej praktyki sięgała po ikonografię zaczerpniętą z obszaru kultury popularnej, mass mediów i pornografii. Wielokrotnie praktyka artystyczna Natalii LL dotykała problematyki tożsamości artystki i kobiety. Zarówno w swojej działalności artystycznej, jak i w życiu codziennym, wykorzystuje strategie kreacji własnego wizerunku.

ID: 59037