Sztuka Krytyczna. Nowe Pokolenie po 1989 (wyniki)

14 listopada 2019, godz. 20:00
Powrót do katalogu
204

Zofia Kulik
(ur. 1947, Wrocław)

Wiwat Nowy Rok, 1988 r.

odbitka żelatynowo-srebrowa/papier fotograficzny, 14 x 9 cm

na odwrociu trzy pieczęci autorskie i opisany: ‘Pozdrawiamy | Kwiek i Kulik’

Cena wylicytowana: 2 600
Estymacja: 3 000 - 4 000
Podatki i opłaty
- Do kwoty wylicytowanej doliczana jest opłata aukcyjna. Stanowi ona część końcowej ceny obiektu i wynosi 18%.
- Do kwoty wylicytowanej doliczona zostanie opłata z tytułu "droit de suite". Dla ceny wylicytowanej o równowartości do 50 000 EUR stawka opłaty wynosi 5%. Opłata ustalana jest przy zastosowaniu średniego kursu euro ogłoszonego przez NBP w dniu poprzedzającym dzień aukcji.
więcej informacji
Komentarz
"Na początku 1989 roku, korzystając z metody rozsyłek praktykowanej przez duet KwieKulik, [Zofia Kulik] rozesłała pocztówkę noworoczną 'Wiwat Nowy Rok 1989' (...). Pocztówka przedstawiała nagiego Zbigniewa Liberę z uniesioną ręką, z dwoma palcami ułożonymi w kształt litery 'V'".
Karol Sienkiewicz, Zatańczą Ci, co drżeli. Polska sztuka krytyczna, Kraków - Warszawa 2014, s. 53
Biogram artysty
W 1971 ukończyła Wydział Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W latach 1970-71 realizowała pracę dyplomową, której prezentacja polegała na symultanicznym pokazie na trzech ekranach ok. 500 przezroczy. Od 1971 roku w artystycznym duecie z Przemysławem Kwiekiem jako KwieKulik prowadzili za własne pieniądze, w swoim prywatnym mieszkaniu w Warszawie niezależną Pracownię Działań, Dokumentacji i Upowszechniania (PDDiU). Realizowali wówczas działania typu performance, instalacje, obiekty, slajdy, czarno-białe fotografie, filmy, wideo, rysunek, malarstwo, pieczątki, mail-art., interwencje, teksty. Od roku 1987 Zofia Kulik pracuje indywidualnie, wykonując przede wszystkim wielokrotnie naświetlane fotografie czarno-białe, a także instalacje, obiekty, gabloty i prace wideo.

ID: 47997

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Tak, rozumiem