Artyści dla Wiesia. Aukcja charytatywna (wyniki)

6 listopada 2019, godz. 19:00

Marcin Mroszczak
(ur. 1950, Katowice)

"Warszawa 4 czerwca, ed. 14/75"

odbitka na papierze albuminowym, 55,5 x 60 cm (arkusz)

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: ‘Janssens | Friehe | MARCIN MROSZCZAK | 14/75’

Cena wylicytowana: 1 600
Artysta tworzący w dziedzinie grafiki, plakatu oraz reklamy. Syn wybitnego plakacisty - Józefa Mroszczaka. Studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni Henryka Tomaszewskiego. Autor licznych plakatów teatralnych (spektakle Teatru Narodowego) i filmowych (filmy Andrzeja Wajdy m.in. Człowiek z marmuru i Człowiek z żelaza).

ID: 78112