Artyści dla Wiesia. Aukcja charytatywna (wyniki)

6 listopada 2019, godz. 19:00

Stanisław Młodożeniec
(ur. 1953 r., Warszawa)

"Peyzaź", 2011 r.

olej/papier, 40,5 x 49 cm (arkusz)

sygnowany i datowany l.d.: 'S. MŁODOŻENIEC 2011'

na odwrociu opisany: 'S. Młodożeniec | "Peyzaź" 2011 | ecolina/papier'

Cena wylicytowana: 1 000
Ukończył warszawską ASP, gdzie studiował w pracowniach Michała Byliny i Jacka Sienickiego. Od 1983 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych. Co kilka lat wystawia w Polsce. Inspiracje artystyczne czerpie z twórczości wielkich artystów awangardowych i sztuki naiwnej. Maluje typy ludzkie, ekspresyjnie zdeformowane miejskie pejzaże, dużo szkiców i rysunków jest codziennym zapisem - komentarzem rzeczywistości. Projektuje też plakaty.

ID: 78125