Artyści dla Wiesia. Aukcja charytatywna (wyniki)

6 listopada 2019, godz. 19:00

Franciszek Maśluszczak
(ur. 1948, Kotlice)

"W nowicy ikonorpisarka", 2019 r.

akwarela/papier, 41,5 x 29,5 cm (arkusz)

sygnowany i datowany p.g.: '2019 Franciszek Maśluszczak' i opisany l.d.: ‘W NOWICY IKONOPISARKA’

Cena wylicytowana: 2 200
Malarz, rysownik, grafik. Ukończył studia na warszawskiej ASP, uzyskując dyplom w 1974 roku. Jest także wykładowcą na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Jego malarstwo jest z założenia metaforyczne. Maluje ludzi o zdeformowanych proporcjach, na tle odrealnionego pejzażu. Charakterystyczne postacie z obrazów artysty to liryczne, zagubione, nieśmiałe osoby pełne smutku i swoistego komizmu. Jego twórczość prezentowana jest w licznych muzeach, m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie, Szczecinie, Muzeum Okręgowe w Zamościu oraz za granicą: Muzeum Pokoju w Tokio, Muzeum Miejskie w Gandawie.

ID: 78549