Artyści dla Wiesia. Aukcja charytatywna (wyniki)

6 listopada 2019, godz. 19:00

Mikołaj Kasprzyk
(ur. 1952, Warszawa)

"Latawce", 2011 r.

olej/płótno, 46 x 52 cm

sygnowany p.d.: 'MK II'

na odwrociu opisany: 'MIKOŁAJ | KASPRZYK | "LATAWCE" | 2011 OLEJ | 52 x 46'

Cena wylicytowana: 2 800
W 1977 roku ukończył Wydział Malarstwa w warszawskiej ASP w pracowni Jacka Sienickiego. W latach 1977-89 był asystentem i adiunktem na tamtejszym Wydziale Malarstwa. Maluje głównie obrazy olejne, których bohaterami są najczęściej miniaturowe postacie o uproszczonych sylwetkach. Artysta przedstawia je podczas wykonywania rożnych czynności, czasami absurdalnych i niezrozumiałych. W marcu 2002 roku zdobył nagrodę główną w konkursie OBRAZ ROKU 2001 zorganizowanym przez redakcję "Art&Business".

ID: 77776