Artyści dla Wiesia. Aukcja charytatywna (wyniki)

6 listopada 2019, godz. 19:00

Koji Kamoji
(ur. 1935, Tokio)

"Biały obraz z kamyczkami", 2013/ 2014 r.

akryl, ołówek/sklejka, 100 x 70 cm

sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Biały obraz z kamyczkami | 2013/2014 | Koji Kamoji'

Cena wylicytowana: 32 000
W latach 1953-58 studiował w Akademii Sztuk Pięknych Musashino w Tokio (dyplom w 1958 roku) w pracowni profesorów Saburo Aso i Choonan Yamaguchi. W 1959 roku przyjechał do Polski i podjął studia w Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom w 1966 roku) w pracowni prof. Artura Nachta-Samborskiego. Laureat Nagrody Krytyki im. C. K. Norwida (1975). Od 1967 roku współpracuje z Galerią Foksal w Warszawie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

ID: 78047