Artyści dla Wiesia. Aukcja charytatywna (wyniki)

6 listopada 2019, godz. 19:00

Stasys Eidrigevicius
(ur. 1949, Medinskaiai na Litwie)

"Exlibris", 1976 r.

akwaforta, akwatinta/papier, 10,2 x 11,4 cm (zadruk)

sygnowany i opisany u dołu: 'A edt. Stasys'

na odwrociu opisany: '1976, 106 x 116 mm akwaforta | akwatinta'

Cena wylicytowana: 1 000
W 1973 ukończył Wileński Instytut Sztuk Pięknych, a od 1980 mieszka w Polsce. Malarz, grafik i rysownik. Tworzy plakaty, ilustracje do książek (szczególnie bajek dziecięcych), ekslibrisy, projekty scenografii, instalacje i kompozycje przestrzenne, maski, akcje parateatralne. Jego figuratywną sztukę cechuje atmosfera surrealizmu z akcentami ironii i groteski. Posługuje się różnymi technikami: gwasz, olej, pastele, wykorzystuje rozmaite techniki graficzne.

ID: 78365