Artyści dla Wiesia. Aukcja charytatywna (wyniki)

6 listopada 2019, godz. 19:00

Tomasz Dominik
(ur. 1955, Warszawa)

"Psalm", 2015 r.

litografia/papier, 100 x 70 cm (arkusz)

sygnowany, datowany i opisany u dołu: ' "Psalm" litografia 10/10 Tomasz Dominik 2015'

Cena wylicytowana: 600
Najstarszy syn Tadeusza Dominika. Początkowo nie miał zamiaru rozwijać talentu plastycznego, planując karierę muzyczną. Uczył się jednocześnie w liceum i szkole muzycznej, ćwiczył grę na fortepianie, potem sięgnął po gitarę basową; grał w zespole, pisał teksty, komponował. Po nieudanym egzaminie na historię sztuki, postanowił jednak zostać studentem warszawskiej ASP, gdzie wykładał jego ojciec. Dyplom otrzymał w 1980 roku w pracowni Jacka Sienickiego. Po przełomowym dla Polski roku 1989, do 1993 roku działał w zarządzie Okręgu Warszawskiego ZPAP i pracował twórczo. Następnie rozpoczął pracę w branży reklamowej. Jego charakterystycznym stylem jest kojarzony z angielskim "pattern painting" - malowanie znaków graficznych pokrywających równomiernie powierzchnie obrazu. Źródłem inspiracji są często mapy, plany miast, fragmenty przypominające graffiti. Od polowy lat 90-tych, twórczość Tomasza Dominika wzbogaciła technika komputerowa.

ID: 78482