Artyści dla Wiesia. Aukcja charytatywna (wyniki)

6 listopada 2019, godz. 19:00

Anna Bohdziewicz
(ur. 1950, Łódź)

"Foto dziennik czyli Piosenka o Końcu Świata - Listopad 1989 - Ostatnie chwile pomnika Feliksa Dzierżyńskiego', 1989/2002 r.

fotografia czarno-biała/papier, 30 x 40 cm (w świetle oprawy)

sygnowany i datowany p.d.: ‘ABOHDZIEWICZ 1989/2002', datowany i opisany u dołu: 'Listopad 1989 - Ostatnie chwile pomnika Feliksa Dzierżyńskiego. Na razie wygląda jakby Feliks miał zostać tylko powieszony...’

na odwrociu z opisem pracy

Cena wylicytowana: 700
Ukończyła studia etnograficzne na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1974-80 zawodowo związana z filmem. Pracowała jako asystent i drugi reżyser z W. Borowczykiem, F. Bajonem, A. Trzosem-Rastawieckim, K. Zanussim. Fotografią zajmuje się od 1976 roku. Od 1982 roku prowadzi nieprzerwanie FOTODZIENNIK, który jest systematycznym zapisem codzienności zarówno tej prywatnej jak i publicznej. Foto dziennik prezentowany był na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Ostatnio, w marcu br. jego kolejna wersja (po raz pierwszy z użyciem zdjęć kolorowych) prezentowana była w Małej Galerii ZPAF-CSW w Warszawie. Anna B. Bohdziewicz jest również autorką koncepcji kilku wystaw z zakresu fotografii prasowej ('Fotografie Gazety Wyborczej"). Ostatnio w Państwowej Galerii Sztuki Zachęta w Warszawie prezentowana była duża zbiorowa pokonkursowa wystawa "Warszawa - na dzień przed" której to wystawy Anna B. Bohdziewicz była główną inicjatorką i realizatorką. Zajmuje się także pisaniem o fotografii, niedawno ukazały się jej wywiady z Annie Leibovitz (FOTOTAPETA) i Edwardem Hartwigiem (FORMAT nr 24-25/98). Anna Beata Bohdziewicz jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Związku Polskich Artystów Fotografików w którym pełni obecnie funkcję Przewodniczącej Komisji Artystycznej.

ID: 78110