Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

30 października 2019, godz. 19:00
55

Jan Samuel Miklaszewski
(ur. 1907 r.)

"Koziarz", 1947 r.

sucha igła/papier, 21 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowana i datowana ołówkiem l.d.: 'Jan S. Miklaszewski 47' [lustrzane odbicie]

Cena wylicytowana: 300
Estymacja: 600 - 1 000
Grafik i rzeźbiarz. Studiował w ASP w Warszawie (1933-1939). Uprawiał grafikę warsztatową (akwafortę i akwatintę), grafikę książkową i użytkową. W latach 1945-1949 wykładał w Państwowym Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem. W okresie 1950-1960 kierował Pracownią Graficzną wydawnictwa Czytelnik, a w latach 1967-1969 był doradcą artystycznym Wydawnictw Artystycznych i Filmowych. Wystawiał na Dorocznej Wystawie Grupy "Warszawa" w SARP-ie (1948), I Ogólnopolskiej Wystawie Plastyki w Muzeum Narodowym w Warszawie (1950), Wystawie Grafiki, Ilustracji Książkowej i Plakatu w Berlinie, Hamburgu oraz Kolonii (1956), Wystawie plakatu w "Zachęcie" (1961), Wystawie książki i ilustracji w "Zachęcie" (1962). Prace w Muzeum Plakatu w Wilanowie.

ID: 72591