Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

30 października 2019, godz. 19:00
47

Paweł Steller
(1895 Hermanice - 1974 Katowice)

"Wiejski filozof", 1936 r.

drzeworyt/bibułka, 30 x 20 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: 'P. Steller 1936', opisany l.d.: 'Drzeworyt - Wiejski filozof'

Cena wylicytowana: 500
Estymacja: 600 - 900
Grafik, malarz, pedagog. Studia we Lwowie, Pradze i warszawskiej SSP pod kierunkiem Władysława Skoczylasa, gdzie otrzymał dyplom w 1927. Uprawiał grafikę artystyczną i użytkową oraz malarstwo akwarelowe. Tematem jego prac był najczęściej pejzaż, przedstawiał też typy ludzkie. Jego twórczość była kontynuacją szkoły Skoczylasa.

ID: 70409