Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

30 października 2019, godz. 19:00

Zofia Stankiewicz
(1862 Ryzhiv, Ukraina - 1955 Warszawa)

W ogrodzie

akwaforta/papier, 17 x 20 cm (zadruk)

sygnowana ołówkiem p.d.: 'ZStankiewicz'

Cena wylicytowana: 700
Estymacja: 1 000 - 1 400
Studiowała w Charkowie. Następnie zdobywała wiedzę w Klasie Rysunku u Wojciecha Gersona w Warszawie i w Académie Julian w Paryżu. Po powrocie do Warszawy kształciła się w pracowniach Miłosza Kotarbińskiego, Konrada Krzyżanowskiego oraz Kazimierza Stabrowskiego. Zofia Stankiewicz pracowała głównie w Warszawie. W pierwszych latach głównie malowała pejzaże i martwą naturę. Z czasem poświęciła się wyłącznie grafice. W roku 1912 była współzałozycielką Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Graficznych. Stankiewicz uprawiała techniki metalowe, litografię i linoryt. Odznaczona dwukrotnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 1933 roku artystka została laureatką Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy.

ID: 72429