Grafika Artystyczna. Sztuka Dawna (wyniki)

30 października 2019, godz. 19:00

Bogna Krasnodębska-Gardowska
(1900 Sosnowiec - 1986)

Gwiazda betlejemska (Z Gwiazdą), 1926 r.

drzeworyt/papier, 29 x 22,5 cm (w świetle passe-partout)

sygnowany ołówkiem p.d.: 'BGKrasnodębskaGardowska ', datowany l.d.: '1926'

Cena wylicytowana: 2 400
Estymacja: 2 600 - 3 500
Specjalizowała się w grafice warsztatowej (zwłaszcza drzeworycie) oraz rysunku.Studiowała u profesora Władysława Skoczylasa w Warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1923-30. Była członkiem i założycielem "Rytu", Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików oraz członkiem Związku Polskich Artystów Grafików. W 1947 roku zamieszkała w Krakowie gdzie wykładała na Politechnice Krakowskiej.

ID: 78074